Таку думку висловив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець під час круглого столу в Укрінформі, що відбувся 12 серпня 2020 року.
Як приклад експерт наводить компанію "Радіонікс", від потенціалу якої залежить темпи виконання важливої для України програми "Нептун" та створення головок самонаведення.
Читайте також: Олексій Данілов: "Без мізків українців ми не здобудемо перемогу"
"Існує достатня кількість одиниць сучасного верстатного парку з мінімальними допусками, що потрібні для цього підприємства. Але поки що, умовно кажучи, правила гри не дозволяють приватній компанії бути повноцінним учасником процесу використання цих коштів", – зазначає Згурець.
Водночас державні підприємства не завжди мають раціональний підхід до використання державних коштів. Це, своєю чергою, призводить до ступору у виробництві, що перекреслює ті результати, які демонструються на першому етапі.
Ми створюємо техніку, але не запускаємо виробництво", – підсумовує експерт.
Звідси виникає питання щодо того, як саме використовуються спрямовані на підготовку виробництва гроші платників податків.
На думку експерта, зазначені вище виклики має вирішити якраз віцепрем’єр-міністр з питань ОПК.
Разом з тим, ще одним питанням, яке хвилює українські приватні оборонні підприємства, є наявність сучасної елементної бази.
Річ у тім, що деякі високотехнологічні країни відмовляються постачати Україні необхідні компоненти. На думку Згурця, уряд має знайти партнерів, які будуть згодні співпрацювати з Україною, щоб приватні підприємства мали доступ до необхідної елементної бази.
"Робота з такими країнами, як Туреччина, можливо, стане певним етапом набуття нових компетенцій і сприятиме перенесенню певних компонентів на нашу промислову основу", – вважає експерт.
Читайте також: Стало відомо, скільки оборонних холдингів з’явиться в України: віце-прем'єр окреслив перспективи