xcounter
#

Що Польща запропонувала африканцям, щоб ті перегнали свої Мі-17 на ремонт

17486
Польський Мі-17, фото ілюстративне, джерело - Defence24
Польський Мі-17, фото ілюстративне, джерело - Defence24

Для виконання підряду польський ВПК використає досвід ремонту машин для свого війська

Польський оборонний концерн PGZ отримав контракт на технічне обслуговування та ремонт гелікоптерів Мі-17 однієї з неназваних африканських країн в південно-східній частині регіону.

Загалом умови цього контракту, зокрема вартість та строки виконання, не розкриваються. Але відомо, що основну частину робіт за цим підрядом на себе візьме Wojskowe Zakłady Lotnicze No. 1 в Лодзі, а якщо знадобиться ремонт двигунів на вертольотах, то тоді до справи підключиться Wojskowe Zakłady Lotnicze No. 2 із міста Бидгощ. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.

Читайте також: Для фортифікацій ЗСУ можна використати цікавий ресурс, який має "Укрзалізниця"
Ми-24 та Ми-17 ВПС Польщі, ілюстративне фото з відкритих джерел

Зазначається, що згадані вище підприємства мають необхідний досвід для ремонту та обслуговування радянських гелікоптерів, бо раніше виконували роботи по Мі-17 та Мі-24 для Війська Польського.

При цьому автори Defence24 прямо пишуть про те, що підприємства польського ОПК на тлі війни РФ проти України мають шанс заробити на обслуговуванні техніки радянських зразків, які можуть бути на озброєнні в тих чи інших країнах. Оскільки замовити відповідні роботи в російського ВПК неможливо через санкції Заходу, а українська "оборонка" вимушена зосереджувати усі збережені потужності виключно для потреб вітчизняного війська.

Мі-17 ВПС Південного Судану проходять ремонт на потужностях Tbilisi Aircraft Manufacturing, грудень 2023 року, стоп-кадр з репортажу грузинського телебачення

Від Defense Express вважаємо за потрібне додати наступне. Сам намір Польщі заробити на ремонті радянських вертольотів виглядає як мінімум неочікувано, оскільки до цього ця країна мала реноме виробництва гелікоптерів західних зразків, наприклад того ж S-70 Black Hawk.

Але водночас, до цього моменту вже і до Польщі інші країни намагаються взяти свій сегмент ринку в обслуговуванні радянської авіатехніки. Наприклад, раніше ми розповідали, що Угорщина всі свої Мі-24 перегнала на ремонт в Грузію, де також ремонтувались і літаки та гелікоптери з деяких африканських країн. Тому на цьому тлі стає особливо цікаво те, що ж такого могла запропонувати Польща, що африканським військовим стало цікаво саме там відремонтувати свої гелікоптери.

Тому що мало мати просто наявні вільні потужності та відповідні компетенції з однієї сторони, та гроші на оплату робіт -з іншої. Тут також грає роль особливість налагодження комунікації між замовником та підрядником.

Польський Мі-17, фото ілюстративне, джерело - Defence24
Читайте також: Для чого будувати міні-субмарину в 600 км від Чорного моря, і як така зброя може допомогти