xcounter
#

Росіяни показали ешелон з Т-54 на фронт в Московській області, чим це привернуло увагу

11862
Перекидання ворожих Т-54 і Т-55 залізницею, зображення з відкритих джерел
Перекидання ворожих Т-54 і Т-55 залізницею, зображення з відкритих джерел

Які цікаві деталі можна побачити на кадрах з раритетними танками ворога

В соцмережах з’явилось відео, яке показує процес перевезення російських танків Т-54 на фронт після розконсервації та відновлення. Стверджується, що кадри відзняті на одному із залізничних вузлів Московської області, на платформах можемо побачити мінімум десяток Т-54, точну кількість машин порахувати складно через невисоку якість відео.

Втім, якщо це раз вглянутись у ці відео-кадри, то зможемо зауважити деякі важливі деталі, які стосуються і самого процесу доставки раритетних танків ворога на фронт, і як власне супроводжується цей процес.

Читайте також: РФ будує новий патрульний корвет проекту 22160 замість потопленого корабля "Сергей Котов"

Почнімо із того, що ми на цих кадрах бачимо просто пофарбовані Т-54 у їх базовій комплектації, без додаткового "апгрейду", який би міг бути проведений на ремонтних заводах під час відновлення цих танків. Тобто виглядає так, що росіянам важливіше ці танки просто якомога швидше провести по ланцюжку "база зберігання – ремонтний завод – зона бойових дій", а можливий "апгрейд" машин відбувається уже із підручних засобів поблизу лінії фронту.

У всякому випадку, на цьому тлі варто ще раз звернути увагу на кадри із нещодавно підбитим ворожим Т-54, де можемо помітити й блоки динамічного захисту, і заодно дійти до висновку, що гніздо на башті під розміщення кулеметника російські окупанти наварювали уже в польових умовах.

Підбитий Т-54 армії РФ, літо 2024 року, зображення з відкритих джерел

Наступний момент, на який варто звернути увагу – те, що цей ешелон із раритетними Т-54 власне стоїть, а не рухається. Це відбувається на одному із залізничних вузлів Московської області, котра є "осердям" залізничної системи РФ, і заодно можемо побачити, що в складі цього ешелону крім платформ з танками включені також цивільні вагони-хопери під сипучі вантажі.

З чого можна зробити висновок, що в росіян не є поширеною практика, коли ешелони із військовими вантажами з глибини території РФ пропускаються вперед, поза графіком руху інших поїздів, або як це називається на сленгу залізничників – "дати всюди зелений".

Але можливо самі росіяни взагалі в цьому не бачать ніякої доцільності. Бо навіть і за нормативними показниками швидкість руху вантажного ешелону, якому дають пріоритетний пропуск, може складати максимум 400 кілометрів за добу.

Т-54 в строю 1430-го "мобілізаційного" полку армії РФ, осінь 2023 року, зображення із соцмереж

Ну і також ще один момент, мабуть найбільш показовий – на цих кадрах ми можемо побачити групу підлітків, одягнутих в стиль "мілітарі", можемо припустити, що це місцевий філіал путінської "Юнармії", котрий могли привести на залізничну станцію з пропагандистською метою, саме щоб показати ешелон з танками Т-54, які мають бути використані потім в боях проти ЗСУ.

Але судячи із закадрових розмов, реальний ефект від цього «виховного» заходу для його аудиторії так собі, їх більше мобільні телефони цікавлять один в одного.

Читайте також: РФ може мати на зберіганні до 130 МиГ-31, які модернізують під ракети "повітря-повітря" Р-37М на понад 200 км