Почнемо з того, що за даними The Military Balance 2024, російська стратегічна авіація має в своєму строю всього 13 бомбардувальників Ту-160, ну і ще три Ту-160М досі числяться у "підвішеному" статусі "на випробуваннях".
На цьому тлі стає зрозумілим, чому для Кремля підняти у повітря навіть два Ту-160 вже є значною подією. Особливо з поправкою на те, що за початковими планами РФ 29 жовтня 2024 року на одному з аеродромів Південно-Африканської Республіки мали би приземлитись два Ту-160, а 1 листопада – вирушити назад.
Читайте також: КНДР будує таємничий корабель в новому стапелі аж на 170 метрів, без РФ тут знову не обійшлось
Подібну акцію, тобто переліт та посадка в ПАР, російська стратегічна авіація виконувала в 2019 році, після проведення перельоту в аналогічному форматі до Венесуели.
Місцем посадки російських бомбардувальників мала виступити авіабаза "Вотерклуф" біля міста Преторія, столиці Південно-Африканської Республіки. Разом із двома Ту-160 мали також прилетіти Ил-62 та Ан-124 із персоналом та обладнанням для супроводу.
При цьому акція з прильотом російської стратегічної авіації в ПАР мала бути синхронізована з візитом делегації Міноборони цієї країни до Москви, який відбувся 28 жовтня 2024 року.
Водночас наразі ситуація виглядає так: запланований до ПАР переліт стратегічної авіації в означені строки не відбувся, нова можлива дата прибуття російських Ту-160 наразі не вказується, і сама російська сторона нічого не коментує.
Західні ЗМІ пишуть, що можливою причиною відкладення візиту стала позиція однієї з партій-учасниць коаліційного уряду Південно-Африканської Республіки, яка заявила, що приліт Ту-160 "може порушити нейтралітет"цієї країни, тому мовляв, що якщо запрошувати з візитом російських військових, то слід дати аналогічне запрошення і українським військовим також.
Раніше Defense Express писав про те, скільки в РФ може бути пілотів Ту-22М3, Ту-95МС, Ту-160 і МиГ-31К, та чи легко їх "дістати". Також ми розповідали, що Південна Африка досі їздить на танках Olifant, зроблених з "Центуріонів" 1950-х років, і чим це насправді показово.
Читайте також: Британія будує атомні човни на закритій від супутників верфі BAE Systems, на якій однак трапилась таємнича пожежа