У бойових діях проти ЗСУ країна-агресор використовує загалом 95 вертольотів типів Ми-24 та Ми-35, 75 гелікоптерів типу Ка-52 та 55 одиниць Ми-28, загалом 225 ударних гелікоптерів. Ці показники вирахувані з поправкою на те, що мінімум 30% усього наявного флоту своїх вертольотів рашисти не можуть використовувати через різні технічні проблеми.
На цьому тлі в деяких західних військових виникла підстава говорити про те, що рашистські вертольоти перетворились на "найгірший жах" наших бійців. Однак що робити з цими даними, окрім як прийняти до уваги, насправді не до кінця ясно.
Читайте також: Скільки коштує оренда 8 ударних вертольотів AH-64D Apache на 3 роки - приклад Польщі

Портал Janes в своїй публікації наводить слова підполковника італійської армії Еміліано Пеллегріні, який власне й озвучив окреслені вище дані по кількості ударних вертольотів, які РФ використовує в боях проти ЗСУ.
Він ці цифри навів в рамках свого виступу на Міжнародній конференції по військовим вертольотам (IMH) IQPC 2025), що зараз відбувається в Лондоні, і саме там прозвучала емоційна оцінка, що ударні вертольоти рашистів із "легких цілей" перетворились на "найгірший жах" для наших захисників, за рахунок зміни тактики використання та покращення можливостей машин.
Певну вагу цим словам надає той факт, що підполковник італійської армії Пеллегріні представляв на цій конференції Об’єднаний центр компетенції по військово-повітряним силам країн НАТО (JAPCC), тобто тут цілком можна вживати узагальнення "західні військові". Але так як тут були озвучені тільки оцінки, і ніяких висновків, через це і неясно, що з цими даними робити.

З однієї сторони, наведені вище цифри дають наочне розуміння, які типи ударних вертольотів РФ найбільш активно використовує у війні проти України, і це виявились саме Ми-24/35, а не найбільш згадувані Ка-52 та Ми-28. Для наочності тут варто навести дані із The Military Balance 2024 про те, що на початок минулого року Росія мала загалом 108 вертольотів Ми-24 та 56 Ми-35, 65 Ка-52 та 20 Ка-52М, і близько 100 Ми-28 усіх модифікацій, сумарно – 340 ударних вертольотів (із яких для бойових дій сумарно використовується 225).
Але з іншої сторони, зі слів італійського представника JAPCC не зрозуміло, а що сам Альянс планує робити з цими даними. Тобто – чи планує НАТО інвестувати більше ресурсів у свою армійську ППО з тим, щоб мати можливості для протидії не тільки ворожим БПЛА, але й ворожим ударним вертольотам також.
Або ж можливий інший ракурс – чи збираються країни Альянсу на цьому тлі щось змінювати у своїх планах про придбанню нових вертольотів, або у модернізації наявних, зокрема зі "схрещенням" гелікоптерів та безпілотників.

Читайте також: Італія колись мала зенітки SIDAM на базі M113, але їх переробили назад на БТР та віддали ЗСУ