xcounter
#

Повітряна оборона України набирає обертів: 7 з 8 крилатих ракет збито

24561
Ракети Х-101 на Ту-95МС
Ракети Х-101 на Ту-95МС

Повітряні Сили України у відбитті цієї ракетної атаки показали ефективність на рівні 87.5​%

Повітряним Силам ЗСУ вдалось знищити одразу сім ракет типу Х-101 або Х-555, які рашисти запустили з району Каспійського моря з ракетоносців Ту-95МС або Ту-160.

Про це заявило Командування Повітряних Сил, зазначивши, що ракети були запущені у напрямку центральних, південних та західних областей України.

Читайте також: Бойове застосування Phoenix Ghost або Warmate: ЗСУ виклали вкрай цікаве відео із атакою дроном-камікадзе

"Шість ракет ліквідували зенітні ракетні війська і одну збито винищувачем авіації Повітряних Сил. На жаль, є одне влучання на Львівщині - уражено зенітний ракетний комплекс. Збитки та постраждалі уточнюються", - повідомило Командування.

Водночас слід зазначити, що результативність на рівні 87.5% є більш ніж високою навіть для країн НАТО і будь-яка протиповітряна оборона не гарантує абсолютні 100% захисту. Тим більш, що якщо були запущені саме Х-101, то їх характерною особливістю є використання технологій малопомітної, що разом із маловисотним профілем польоту робить її вкрай важкою ціллю.

Х-101
Х-101 виконана з використанням технологій стелс

І, у цій в цілому позитивній новині є один загрозливий фактор. Зокрема голова Львівської ОДА Максим Козицький повідомив, що одна ракета вдарила по об'єкту у Червоноградському районі на Львівщині, який знаходиться на кордоні з Польщею та у 132 км від кордону з Білоруссю.

Таким чином, враховуючи відомий наразі механізм наведення ракети Х-101 або Х-555 за координатами, означає, що ворог зміг встановити місцезнаходження неназваного зенітного ракетного комплексу ЗСУ. Шляхами для цього могли бути або агентурна розвідка, або засоби радіотехнічної розвідки, зокрема ті, які знаходяться у Білорусі.

Читайте також: Боєприпаси на 550 млн доларів: питання можливої нестачі ракет до HIMARS знімається