xcounter
#

Північна Корея випробувала гіперзвукову ракету, але звідки взяла технології

15473
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети від Північної Кореї, 15 січня 2024 року, фото з відкритих джерел
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети від Північної Кореї, 15 січня 2024 року, фото з відкритих джерел

Якщо ця зброя буде поставлена у стрій, баланс сил в регіоні похитнеться на користь Пхеньяна

За повідомленнями західних ЗМІ, 15 січня 2024 року КНДР заявила про успішно проведене випробування гіперзвукової твердопаливної ракети із плануючою боєголовкою-глайдером. Як заявляє влада Північної Кореї, під час цього пуску вони хотіли перевірити, наскільки здатна маневрувати гіперзвукова бойова частина на цій ракеті. Стверджується, що це був уже четвертий випробувальний пуск цієї ракети, починаючи з 2021 року.

Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Південної Кореї заявив, що пуск північнокорейської гіперзвукової ракети був проведений на дальність 1000 кілометрів, після чого ракета впала у водах Корейського моря. І що сам факт проведення таких випробувань суттєво загрожував безпеці на Корейському півострові.

Читайте також: РФ б'є по Україні "бракованими" Х-47 "Кинжал" - вони не вибухають (оновлено)
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети КНДР, січень 2022 року, фото з відкритих джерел

Ця гіперзвукова ракета Північної Кореї поки що не має якогось присвоєного індексу. Відомо, що до цього моменту її випробувальні пуски відбувались у вересні 2021 року та двічі у січні 2022 року. Однак тоді ця північнокорейська ракета була оснащена рідинними двигунами.

Тепер же вона оснащена твердопаливною силовою установкою, яка дозволяє скоротити час розгортання ракети на стартовій позиції до кількох хвилин, що робить цю зброю значно небезпечнішою та менш вразливішою для удару у відповідь.

Ймовірно, постановка на бойове чергування російської гіперзвукової ракети "Авангард", фото з відкритих джерел

Західні аналітики вважають, що бойова частина від цієї гіперзвукової ракети справді здатна маневрувати з метою обходу засобів протиракетної оборони, а сама ракета – розвивати швидкість у кілька тисяч кілометрів на годину. Але далі виникає питання, а звідки ж КНДР могла взяти необхідні технології, щоб вдосконалити свою гіперзвукову ракетну зброю.

Першою спадає на думку РФ, котра має гіперзвуковий ракетний комплекс "Авангард" із такою ж ідеологією, тобто оснащена боєголовкою – глайдером. Але ж і Китай також має аналогічний гіперзвуковий ракетний комплекс наземного базування під індексом DF-17.

Китайські гіперзвукові ракети DF-17, фото з відкритих джерел
Читайте також: Скільки людей в РФ можуть бути задіяні у виробництві зброї, і що по верстатам