xcounter
#

Перший підрозділ Армії США зрештою отримав заміну легендарних M4 та M249

21688
XM7. Фото: U.S. Army
XM7. Фото: U.S. Army

Програма Next Generation Squad Weapon стартувала у 2017 році

Нещодавно стало відомо, що перший підрозділ Армії США — йдеться про військових 1-го батальйону 506-го піхотного полку, що входить до складу 101-ї повітряно-десантної дивізії у Форт-Кемпбелі, отримав на озброєння "гвинтівки та кулемети наступного покоління" у рамках підготовки до навчання на нове обладнання.

Йдеться про програму Next Generation Squad Weapon (NGSW), яка стартувала ще у 2017 році і передбачала пошуку заміни для легендарних штурмової гвинтівки M4 та кулемета M249, а також нового набою для цього озброєння та системи управління вогнем.

Читайте також: ​Україна невпинно нарощує арсенал вітчизняних БПЛА і ракет для ударів по РФ
штурмова гвинтівка M7
M7, фото — U.S. DoD

Переможцем у рамках цієї програми стала компанія Sig Sauer з гвинтівкою Sig M7 та кулеметом M250, про що було оголошено у квітні 2022 року. Конкурентами Sig Sauer були General Dynamics Ordnance & Tactical Systems та Textron Systems.

Тоді було укладено початковий контракт на 20,4 млн доларів на орієнтовно 40 одиниць — 25 гвинтівок M7 і 15 кулеметів M250, з яких частина використовувалася для розробки виробничої лінії. Водночас загалом угода охоплює 10 років і 4,7 млрд доларів, за які можна закупити орієнтовно до 250 тисяч одиниць озброєння. Водночас поки залишається невідомим, скільки всього гвинтівок та кулеметів отримав 1-й батальйон.

M250
M250, фото — U.S. DoD

Поставка цього озброєння Армії США є дуже вагомою подією для війська, бо це вперше за шістдесят років, коли американські військові отримують абсолютно нову стрілецьку зброю з новим калібром боєприпасів — йдеться про 6.8х51 мм (.277 Fury), що забезпечує кращі характеристики у порівнянні з 5,56x45 мм, відзначають у виданні The War Zone.

Як раніше відзначали в Армії США, нове озброєння має значно підвищити точність, дальність та загальну летальність. "Вони легкі, стріляють смертоноснішими боєприпасами, зменшують віддачу, забезпечують кращі характеристики ствола", — стверджують у війську.

Шлях цієї зброї до армії США був досить непростим, у розробку та випробування систем NGSW було вкладено понад 25000 годин співробітниками збройних сил США, а ще у 2019 році в Армії сподівалися отримати нове озброєння у 2022 році, але згодом терміни переносилися через затримки з вибором остаточної конструкції.

Читайте також: У США вирішили відновити з "кладовища" бомбардувальник B-1, це доволі рідкісна подія