Румунську сторону представляв протичовновий корвет (265) Contraamiral Horia Macellariu класу Tetal II (1048М). Зі сторони України в навчаннях взяв участь патрульний катер P191 "Старобільськ" типу "Айленд" (Island) та декілька транспортних й бойових літаків.
В акваторії Чорного моря в рамках навчань PASSEX кораблі країн-учасниць відпрацювали завдання з підвищення взаємосумісності відповідно до стандартів НАТО. Відзначається, що основну увагу було приділено вдосконаленню сумісних дій та покращенню навичок екіпажів під час виконання завдань у складі корабельних груп Альянсу.
Читайте також: Патрульний катер "Старобільськ" ВМСУ на навчаннях провів бойові стрільби (відео)
"Екіпажі кораблів відпрацювали низку спільних навчальних вправ та виконали маневр в строях різного типу. Крім того, кораблі відпрацювали ускладнене і тактичне маневрування в морі, вправлялись у встановленні та веденні зв’язку відповідно до стандартів НАТО", – відзначив командир українського патрульного катеру "Старобільськ" старший лейтенант Павло Гладченко.
![Корвет Румунії](/media/contentimages/4ec5edba9a5b1af4.jpg)
Крім того, екіпажами кораблів Румунії та України було відпрацьовано дії з протиповітряної оборони. В цій вправі їм допомогли літаки української військової авіації, що імітували напад на кораблі.
![PASSEX](/media/contentimages/4205edba9d2717a9.jpg)
![PASSEX](/media/contentimages/dee5edba9e7556f5.jpg)
![Катер "Старобільськ"](/media/contentimages/8395edba9f5f1518.jpg)
![PASSEX](/media/contentimages/ee15edbaa02c7efe.jpg)
Читайте також: ВМС ЗСУ перевірили новий артилерійський бронекатер (фото)