xcounter
#

Окупанти уникають зіткнень як з українським військом, так і з цивільними – Генштаб ЗСУ

4076
Захоплений російський Т-80БВМ
Захоплений російський Т-80БВМ

​Збройні Сили України на окремих напрямках починають перехоплювати ініціативу у російських окупантів. Ворог намагається втримати боєздатність своїх підрозділів розуміючи, що "легкої прогулянки" не вийшло

Російські окупаційні війська намагаються уникати прямих зіткнень не тільки з Українським військом, але й цивільними мешканцями, які блокують рух його колон. На території України перестає діяти російська пропаганда і "освободітєли" усвідомлюють, що їх тут ніхто не чекав, говорять у Генштабі.

На Волинському напрямку противник втратив ініціативу та активних дій не проводить. На Поліському напрямку російські окупанти продовжують просування в напрямку Макарів – Брусилів – Фастів та частиною сил – на Київ.

Читайте також: Агресор прикривається мирними жителями для нових атак – Генштаб ЗСУ

На напрямках на Малин та Ірпінь втратили наступальний темп, зазнали значних втрат та зупинені на невигідних рубежах. На Чорнобильському напрямку, ворог намагався розвинути наступ у напрямку Демидів та Ірпінь, але також втратив наступальний потенціал, зупинений.

На Житомирщині - намагається розмістити передові підрозділи в районах населених пунктів Гореничі, Шпитьки, Петрушки. Одночасно, противник розгортає польові та логістичні табори в районах населених пунктів Бородянка, Катюжанка, Гавронщина.

На Сіверському напрямку ворог зі складу 1 танкової армії та 20 загальновійськової армії ЗС РФ, що вів наступальні дії у напрямку Краснограда та Ізюма з метою створення умов для оточення угруповання об’єднаних сил, зазнав втрат та зупинений на рубежах Богодухів, Чугуїв, Шевченкове.

На Чернігівському напрямку противник зупинений. На Ніжинському напрямку – здійснив переміщення у напрямку Нова Басань, Козелець. На Донецькому напрямку противник силами 1, 2 АК та 8 армії основні зусилля зосередив на меті виходу до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Мети не досягнув, блокувати Маріуполь не зміг.

На півдні противник вдається до спроб продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь. У Чорноморській операційній зоні російські окупанти продовжують підготовку до проведення морської десантної операції на Чорноморське узбережжя України (райони Затока, Одеса). Відзначено розгортання корабельних груп флоту у відкритому морі.

Ворог деморалізований та продовжує зазнавати втрат в особовому складі та техніці.

Читайте також: Противник втратив наступальні можливості та зосередився на оточенні Києва – Генштаб ЗСУ