xcounter
#

Нова спецоперація ССО ЗСУ у Чорному морі: які цілі знищено

4891
Фото — 73-й морський центр ССО ЗСУ
Фото — 73-й морський центр ССО ЗСУ

У ССО ЗСУ розповіли деталі про дійсно важливу та складну спецоперацію наших бійців у Чорному морі

Сили спеціальних операцій України оприлюднили відео та розповіли про те, як оператори 73-морського центру служби провели спецоперацію "Цитадель" у Чорному морі неподалік від тимчасово окупованого Криму (йдеться про одну з незаконно захоплених видобувних платформ), щоб позбавити рашистів низки розвідувальних можливостей і забезпечити безпечніше пересування кораблів.

Операція дійсно складна, бо наші спецпризначенці діяли в зоні, де російська авіація та флот здійснює постійне патрулювання — бійці дісталися однієї з платформ, провели зачистку і замінували об’єкт. Віддалившись від платформи на безпечну відстань, спецпризначенці підірвали ціль. Крім того, було захоплено вороже обладнання.

Читайте також: Ракети на кораблі ЧФ РФ у Севастополі наводили з землі спецпризначенці: у ССО розкрили деталі операції

Як відзначають у ССО ЗСУ, російське окупаційне військо використовувало одну з вишок для збільшення радіуса дії наявного на озброєнні іранського розвідувально-ударного безпілотника Mohajer-6, який ворог використовував зокрема для виявлення цілей для дронів-камікадзе типу Shahed.

Mohajer-6
Іранський дрон Mohajer-6

Також на платформі була встановлена радіолокаційна станція "Нева-Б", як призначена для виявлення різних надводних об’єктів і яку противник використовував для контролю обстановки у північно-західній частині Чорного моря.

Україна вже має досвід проведення аналогічних операцій у Чорному морі, коли, наприклад, у 2023 році під носом у рашистів спиляли РЛС, раніше ми розповідали деталі цієї операції.

Читайте також: Уже можна фантазувати про "Нептун" на морському дроні, бо подібне вже є