xcounter
#

Міноборони незабаром збирається прийняти на озброєння оновлений міномет М-120-16

7761
120-мм міномет М-120-16
120-мм міномет М-120-16

Міномет калібру 120 мм був модернізований на Заводі "Маяк"

Згідно з повідомленням прес-служби ДК "Укроборонпром", невдовзі оновлений міномет калібру 120 мм від ПАТ "Завод "Маяк" "буде прийнято на озброєння нашої армії".

Новий варіант міномету (оновлена версія "Молота"), з урахуванням усіх зауважень замовника, був продемонстрований під час візиту на підприємство очільника Концерну Юрія Гусєва.

Читайте також: В Україні у лютому 2021 року почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)
Маяк
Юрій Гусєв оглядає кулемети КТ-7,62 та КТ-12,7

За словами новобраного генерального директора ДК "Укроборонпром", київське підприємство, попри фінансові складнощі, продовжує успішно розробляти та випускати продукцію для українських військових.

Під час відвідання заводу, також відбулась презентація нового міномету М-60-16, калібру 60 мм.

М-60-16
Прототип міномету М-60-16 "Камертон" почали розробляти у 2016 році

"60-ти міліметрові міномети — це новий вид озброєння для нашого війська, який стане потужною підтримкою сил піхотних підрозділів. Це дуже мобільна зброя, яка на сьогодні вдало експлуатується провідними підрозділами НАТО", – відзначив головний конструктор заводу Олександр Гордєєв.

Нагадаємо, вперше презентація оновленої версії міномета "Молот" (М-120-16) відбулася у листопаді минулого року.

Насамперед, на цьому озброєнні було досконально перероблено запобіжник подвійного заряджання (так звану "коронку"). Саме недосконалість цієї деталі, на думку розробників держпідприємства, призвела до низки трагедій під час використання міномету за його призначенням в минулі роки.

молот

Також було модернізовано колісну платформу міномету та так звану "плиту". Зокрема, новий варіант "Молота" здатен стріляти з твердих поверхонь (наприклад асфальту чи бетонних плит, а не лише з ґрунту, як старий).

Читайте також: Завод "Маяк" почав постановку на озброєння боєприпасу для ударних дронів