xcounter
#

Лукашенко давав росіянам локомотиви, щоб підвозити снаряди для облоги Чернігова

4206
Артилерія армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів
Артилерія армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Такої тяги було достатньо, щоб "в один захід" доставити до півсотні тисяч снарядів для окупантів

Служба безпеки України повідомила, що її співробітники заарештували на території Київщини три тепловози Білоруської залізниці. Силовики говорять, що російські окупанти використовували ці локомотиви для підвозу особового складу, озброєння та боєприпасів під час бойових дій на території Київської та Чернігівської областей в лютому-квітні 2022 року.

Судячи за фото, тут мова про два білоруські тепловози типу 2ТЕ10 (кожен з яких може тягнути ешелон до 54 навантажених вагонів), та один тепловоз типу ЧМЕ3 (до 15 навантажених вагонів).

Читайте також: Чи можуть білоруські Су-25 застосовувати ядерну зброю РФ: реальність чи старечий маразм диктаторів

Якщо виходити із того, що в один товарний вагон можна завантажити до 16 тонн снарядів, виходить, що ці три тепловози Лукашенка могли підвести російським окупантам "в один захід" до 50 тисяч снарядів калібру 152 мм (хоча звісно, такі підрахунки – доволі умовні, бо ми не знаємо точних даних, як саме рашисти використовували цю білоруську тягу для свого забезпечення).

Ця новина важлива тим, що показує – під час боїв на Київщині та Чернігівщині росіяни регулярно використовували залізницю для забезпечення своїх військ. Бо досі вважалось, що логістика агресора у цей період трималась виключно на автомобільному транспорті. Хоча і був один епізод про ешелон з пальним для військ вторгнення, що обманом зайшов на Чернігівщину 23 лютого 2022 року, і потім був спалений влучним ударом нашого Bayraktar TB2.

За деякими даними, на фото - ешелон з пальним, по якому відбомбився наш Bayraktar TB2 біля Чернігова наприкінці лютого 2022 року. Схоже, пальне просто вигоріло всередині уцілілих цистерн
Читайте також: Силовики знайшли кинутий ешелон з пальним, який служив рашистам для наступу на Чернігів та Суми