xcounter
#

Литва передала Україні важкі міномети: які можуть бути варіанти

8897
Panzermörser M113, що стоїть на озброєнні армії Литви, ілюстративне фото з відкритих джерел
Panzermörser M113, що стоїть на озброєнні армії Литви, ілюстративне фото з відкритих джерел

Литовська армія має дещо більше півсотні мінометів одразу трьох зразків, кожен з яких по-своєму буде корисний для ЗСУ в справі знищення російських окупантів

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушкас оголосив, що його країна передала Україні "важкі міномети". Яка кількість стволів та що саме за зразок – Анушкас не став розкривати, однак мова про передачу озброєння на десятки мільйонів євро, пише литовський портал BNS.

Заява лишає простір для роботи з відкритими джерелами. Які саме важкі міномети могла Литва передати Україні – варіанти з’ясуємо, якщо відкриємо The Military Balance за 2021 рік.

Читайте також: Британія поставить Україні ракети Brimstone та намагається встановити їх на "технічки": чому це не сама погана ідея
Литовські військові відпрацьовують стрільбу з міномета, ілюстративне фото з відкритих джерел

Литовська армія має у своєму розпорядженні лише 57 мінометів, усі – калібру 120 мм. Зокрема, литовці мають в своєму розпорядженні 20 мінометів радянського виробництва 2Б11 (і тут логічно припустити, що саме такого типу міномети Литва передала для Збройних Сил України). Нагадаємо характеристики міномета 2Б11: маса – 210 кілограмів, темп стрільби – 12-15 пострілів/хвилина, дальність стрільби – від 0,46 до 7,18 кілометрів.

Радянський 2Б11, ілюстративне фото з відкритих джерел

Однак, литовці також мають 22 екземпляри доволі "екзотичного" міномета M/41D (у відкритих джерелах також може позначатись як Krh/40). "Екзотичність" цього міномета у тому, що шведи почали виробляти M/41D ще у 1956 році, і такі міномети на даний момент залишились на озброєнні тільки у Литві та Естонії. Заявлений темп стрільби – до 20 пострілів/хвилина, заявлена дальність стрільби – до 5,3 км.

Шведський M/41D, ілюстративне фото з відкритих джерел

У Литви є також самохідні міномети калібру 120 мм, і хотілось би сподіватись, що Україна отримала саме такі артустановки.

The Military Balance за 2021 рік вказує, що литовська армія на своєму озброєнні 15 самохідних мінометів, позначених як M113 with Tampella. Схоже, тут мова про німецький Panzermörser M113, оснащений 120-мм мінометом від фінської компанії Tampella. Заявлена дальність стрільби – до 6,5 км.

Литовські Panzermörser M113, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: ​Чому Україна отримує Mistral, а не NASAM і взагалі не те, чого хотілось