xcounter
#

Корейцям знадобилося 7 місяців, щоб поставити майже 50 вживаних САУ полякам

15377
K9 Thunder, фото 18-а механізована дивізія Війська Польського
K9 Thunder, фото 18-а механізована дивізія Війська Польського

Польща продовжує отримувати танки та САУ з Південної Кореї

Польща у рамках свого масштабного переозброєння на новітні зразки озброєння та військової техніки отримала чергову партію техніки, що була закуплена в Південної Кореї – про це повідомляє очільник польського оборонного відомства Маріуш Блащак у своєму аккаунті в Twitter.

Читайте також: Щоб прискорити доставку танків K2 та САУ K9, Польщі "знадобились" трамваї Hyundai

Так, як повідомляє міністр оборони, у Польщу прибула чергова партія з п’яти південнокорейських танків K2 Black Panther, а також 12 самохідних артилерійських установок К9А1 Thunder. З цими машинами кількість південнокорейських танків та САУ у Війську Польському зросте відповідно до 15 та 48 одиниць.

k9 thunder
САУ K9 в Польщі, фото ілюстративне, джерело – Defense 24.

Нагадаємо – масштабний контракт з Південною Кореєю на танки та артилерійські системи Польща підписала у серпні 2022 року. Сума угоди – 5,7 млрд доларів, у рамках яких поляки мають отримати загалом 180 танків K2 та 212 CАУ K9А1.

Щодо танків, то останні машини Польща має отримати вже через два роки. Так, у минулому, 2022 році, було поставлено 10 одиниць, в цьому поляки мають отримати всього 18 танків, з яких п’ять вже поставлено. В 2024 році – ще 56 одиниць і зрештою у 2025 – 96 машин.

Щодо САУ – то всі машини мають бути поставлені полякам до 2026 року включно. До речі, тут ще й варто згадати такий момент, про який раніше офіційно повідомляли поляки – що у рамках контракту перші 48 САУ K9 постачаються безпосередньо з запасів південнокорейського війська, тоді як інші будуть виготовлятися з нуля.

Тому тут ми фіксуємо таке – щоб поставити САУ з запасів (які проходили ремонт перед передачею) – корейцям знадобилося майже 7 місяців – перші 24 САУ K9 поляки отримали на початку грудня 2022 року, ще 12 одиниць – в лютому цього року.

Читайте також: Польща передає Україні МіГ-29, але мова йде й про машини від Німеччини зі своїми особливостями