xcounter
#

КНДР пішла на ескалацію з Південною Корею: обстріл у бік острова Йонпхьондо

7352
Артилерія КНДР
Артилерія КНДР

Це перше за 13 років реальне загострення між КНДР та Південною Кореєю

КНДР здійснила артилерійський обстріл поряд з островом Йонпхьондо, який є територією Південною Кореї. Він знаходиться лише у 10 км від суходолу, який належить КНДР та у декількох кілометрах від морської лінії кордону.

Повідомляється, що сього, 5 січня, вранці за місцевим часом між 9 та 11 ранку, у бік острова було здійснено близько 200 пострілів. Офіційно Південна Корея повідомила, що жодних збитків від обстрілу не зафіксовано. Але цивільному населенню острова наказано евакуюватися у безпечні місця.

Читайте також: В "Атлон Авіа" наголосили, що довгострокові контракти — важлива складова масштабування виробництва
Йонпхьондо
Також Сеул вже назвав цей обстріл "провокаційним" та, як повідомив речник генштабу збройних сил Південної Кореї:

"У тісній координації між Південною Кореєю та Сполученими Штатами наші військові контролюють і контролюють відповідну діяльність і будуть приймати відповідні заходи у відповідь на провокації Північної Кореї".

Востаннє аналогічне, й об'єктивно більше загострення, між Кореями відбулось 23 листопада 2010 року, коли цей острів був вже обстріляний КНДР у відповідь на артилерійські навчання на ньому південнокорейської армії. Тоді КНДР випустила близько 170 боєприпасів, які уразили військові та цивільні об'єкти.

Обстріл Йонпхьондо
Обстріл Йонпхьондо у 2010 році

У відповідь декілька південнокорейських САУ K9 відкрили вогонь у відповідь, була піднята авіація, але авіаударів завдано не було. Загалом, через цей удар 2010 року загинуло два військових та дві цивільні особи, до 30 споруд на острові було пошкоджено, а пожежа після обстрілу охопила 70% території острова.

І хоча инцидент, який стався сьогодні, 5 січня 2024 року, не досяг аналогічного рівня ескалації, але йому передують безпосередні загрози з боку Кім Чен Ина, мовляв, у випадку, якщо Південна Корея та США будуть провакувати, то КНДР завдасть "смертельного удару".

Читайте також: РФ отримала від Північної Кореї балістичні ракети й била ними по Україні: KN-23, KN-24 чи "Скад" (оновлено)
ТЕГИ Війна