За часи СРСР саме стройовий огляд був верхівкою “армійської показухи", бо під час нього, в першу чергу, оцінювався зовнішний вигляд бійців та вправність крокувати урочистим маршем під стройові пісні.
Тепер же у Сухопутних військах Збройних Сил України готовність до бойових дій оцінюється під час контрольного практичного заняття, на якому перевіряють бійців, озброєння, техніку та взаємодію підрозділів.
Читайте також: Що таке Державне гарантування якості оборонної продукції і чому Міноборони активно його впроваджує?
Defense Express зафільмував одну з механізованих бригад Збройних Сил України, яка проводила контрольне практичне заняття на одному з полігонів.
Про відмову від застарілої радянської системи Defense Express повідомив Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський, який особисто провів перевірку однієї з механізованих бригад ЗС України.
![Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський](/media/contentimages/5d65e60bc4022dba.jpg)
“Ми відійшли від старих радянських стандартів, під час яких після етапу підготовки проводився стройовий огляд. Замість нього тепер здійснюється перевірка готовності до виконання завдань. Вона включає цілий комплекс заходів з перевірки знань та навичок, а також готовності техніки та озброєння. Особовий склад повністю виконав план підготовки і показав високу навченість та вмотивованість. Зокрема завдяки тому, що основний кадровий потенціал бригади, її ядро, проходить службу та приймає участь у бойових діях з 2014-2016 років. Це позитивно впливає на мотивованість та злагодженість бригади, її готовність до безпосередніх дій", - підкреслив Олександр Сирський.
![БМП-2](/media/contentimages/5b25e60bc4d48f1c.jpg)
Нагадаємо, що нещодавно на одному з полігонів пройшли бригадні навчання, під час яких вперше на тактичній ланці була використана автоматизована система управління військами “Дзвін".
Дивіться також: "Укроборонпром" як гальмо прозорої конкуренції. Чому так і що треба змінити?