xcounter
#

Росіяни "засвітили" Д-74 на Курахівському напрямку, так звідки ж вони взяли ці рідкісні гармати

96863
Д-74 в строю армії РФ, грудень 2024 року, зображення з відкритих джерел
Д-74 в строю армії РФ, грудень 2024 року, зображення з відкритих джерел

Варіант зовнішніх поставок у цій історії виглядає цілком ймовірним, але не єдино можливим

У відкритому доступі з’явились кадри з російського пропагандистського репортажу, на яких ворог демонструє використання 122-мм гармат типу Д-74 зі складу 238-ої артилерійської бригади Південного округу ЗС РФ в боях на Курахівському напрямку

При цьому демонструється, що рашисти для стрільби з цих Д-74 використовують північнокорейські копії радянських снарядів ОФ-472, котрі скоріш за все російський ВПК виготовляти не здатен. Водночас, сама поява цих кадрів вкотре ставить питання про те, так звідки саме рашисти могли отримати ці Д-74.

Читайте також: Як РФ відкрила, що придатність їх танків до ремонту в 3-5 разів нижча, аніж вважалось офіційно
Процес заряджання Д-74 зі складу армії РФ, грудень 2024 року, стоп-кадр з відео у відкритому доступі

Для початку варто нагадати, що вперше гармати Д-74 "засвітились" у розпорядженні російських окупантів лише у жовтні 2024 року. І вже на той момент виникало питання про те, так а звідки рашисти могли взяти ці гармати, оскільки за наявними даними, армія РФ не мала Д-74 на своїх складах зберігання, ба більше – вважалось, що усі гармати цього типу були продані на експорт ще до початку 1980-х років, зокрема в Північну Корею.

На цьому тлі й виникла версія, що Росія могла отримати ці Д-74 як "допомогу" від КНДР, зокрема для поповнення отриманих втрат в артилерії. Тим більш, за наявними даними, раніше згадана вище 238-а артилерійська бригада Південного округу ЗС РФ мала в своєму розпорядженні взагалі буксирувані гаубиці "Мста-Б".

Але з іншої сторони, тут також не варто виключати й варіант того, що ці самі Д-74 були взяті таки зі складів зберігання армії РФ, однак тут мова про скоріше "необліковані" запаси.

Д-74 в строю армії РФ, жовтень 2024 року, зображення з відкритих джерел

Іншими словами – якась кількість Д-74 могла стояти на консервації ще з радянських часів, але ці артсистеми росіяни в своїх публічних даних не згадували, через що в свою чергу й виник відповідний вакуум інформації.

З іншої сторони, не варто випускати з уваги й такий аспект – ці самі Д-74 у свій час виготовляв Китай під позначенням Type-59, і тут не варто виключати варіант, що росіяни можуть стріляти і з гармат фактично китайського походження.

Коротко окреслимо "паспортні" характеристики самих Д-74, виробництво яких стартувало ще у 1950-хх роках: маса – 5,5 тонн, темп стрільби – 6-7 пострілів на хвилину, максимальна дальність – до 23,9 кілометрів, екіпаж – до 10 осіб.

Читайте також: Чому росіяни не ходять в штурми на БТР-70, та що відбувається з їх БМП після влучання гранат