xcounter
#

Як літак з 70-х перестріляв усі сучасні винищувачі ПС США

122951
Винищувач F-15EX. Фото: Boeing Defense
Винищувач F-15EX. Фото: Boeing Defense

У США підтвердили, що F-15EX Eagle II може функціонувати як далекобійна бойова система

Винищувач F-15EX Eagle II за показниками дальності може перестріляти всі інші винищувачі, що є в арсеналі Повітряних сил США. Такий висновок зробили члени групи 6-го підрозділу Центру експлуатаційних випробувань та оцінки ПС США, які нещодавно проаналізували два перших дослідних та експлуатаційних випробувань винищувача F-15EX Eagle II, йдеться у матеріалі The Aviation Geek Club.

F-15ex винищувач
Перший F-15EX для ПС США на заводі Boeing

Так, інженери та аналітики з 6-го підрозділу відправилися на базу ПС США Еглін та авіабазу Тіндалл, щоб отримати результати пострілів ракетами AIM-120D і AIM-120C3 – ці постріли були здійснені під час випробувань літака 25 січня цього року і продемонстрували, наскільки F-15EX може бути використаний на театрі воєнних дій.

F-15EX
F-15EX під час випробувань

Зазначається, що одним з головних висновків з цих бойових стрільб є те, що реактивний літак може функціонувати як далекобійна бойова система. Про це зазначив капітан Макс Денбін, провідний інженер-випробувач групи.

"F-15EX може стріляти зі значно більшої дальності – далі, ніж будь-який інший винищувач в арсеналі ПС США – й має унікальну здатність нести одразу 12 AMRAAM або ж інших крупних боєприпасів", – зауважив він.

F-15
Еволюція кабіни пілота винищувача F-15

Цей далекобійний потенціал літака є фундаментальною опорою забезпечення проєктування потужності США у глобальному масштабі. "Оскільки противники продовжують нарощувати бойові можливості, системи озброєння зі здатністю протистояння, такі як EX, будуть мати вирішальне значення для збереження тактичної переваги", – каже Денбін.

Читайте також: Були і перемоги, і втрати: винищувачі F-15EX вперше взяли участь у масштабних військових навчаннях