xcounter
#

HIMARS вже в дії: перше відео роботи високоточних ракетних систем по армії РФ

Пуск HIMARS, фото ілюстративне 2017 року (US Army)
Пуск HIMARS, фото ілюстративне 2017 року (US Army)
9038

HIMARS офіційно лише вчора прибули в Україну, а вже успішно нищать армію РФ

У мережі з'явилось перше відео з бойового використання високоточних ракетних систем M142 HIMARS, які офіційно лише вчора 23 червня.

На ньому зафіксований повний залп з двох установок по шість ракет у кожній, який був здійснений у ночі. На користь того, що це саме бойові пуски говорить співпадіння цілого ряду факторів, враховуючи засіяне поле. Першоджерелом відео є волонтер Павло Нарожний, який раніше натякав, що HIMARS вже давно в Україні (через налаштування його профілю у Facebook вставити оригінальне відео неможливо).

Читайте також: Катастрофа російського військово-транспортного Ил-76 під Рязанню: чому це показова катастрофа і таких буде більше

Також добре видно, що використовуються високоточні ракети GMLRS завдяки тому, що ці ракети починають коригувати траєкторію польоту майже одразу після пуску. Зазначимо, що скоріш за все Україна отримала ракети M31 з 90-кг фугасною бойовою частиною, дальністю польоту 70 км та точністю на рівні +/- 3 метри.

Практичне порівняння використання таких ракет вже продемонстрували Сухопутні війська України, щоправда, поки архівними відео з Афганістану, де HIMARS з ракетами GMLRS довів свою надвисоку ефективність.

Зазначимо, що кожна ракета із залпу може наводитись на свою ціль у певному секторі, що дозволяє завдати цілу серію високоточних ударів по району скупчення противника. Також маємо зазначити, що ракети M31 мають, окрім звичайного контрактного підриву повітряний підрив та відкладений.

Перший якнайкраще підходить для знищення ворога на відритих позиціях, бо кожна ракета M31 має декілька тисяч готових вольфрамових уражаючих елементів, які виводять з ладу живу силу та техніку. Відкладений підрив необхідний вже для знищення укріплених об'єктів, коли ракета детонує вже після того, як пробила перешкоду, тобто знищує укріплення з середини.

Нагадаємо, що Україна поки отримала чотири американські M142 HIMARS, також відомо про надання Великобританією та Німеччиною шести одиниць аналогічних M270 на гусеничному шасі та вдвічі більшим "пакетом", які використовують ті ж самі ракети GMLRS.

Окрім того, у планах США збільшити кількість HIMARS для України, про що повідомив координатор Ради нацбезпеки у Білому домі Джон Кірбі.

Читайте також: Рашисти перекидають на Донбас ешелон з "древніми" танками Т-64А (фото)