xcounter
#

ХАМАС атакував Ізраїль: масований ракетний обстріл, десант на парапланах та захоплені містечка

6259
ХАМАС атакував Ізраїль: масований ракетний обстріл, десант на парапланах та захоплені містечка

ХАМАС почав масовану атаку на Ізраїль, оголосивши операцію "Повінь", повідомляється про запуск 5000 тисяч ракет та бої у населених пунктах поблизу Сектору Гази

Сьогодні зранку 7 жовтня ХАМАС почав масовану скоординовану атаку на Ізраїль, яка включає не лише ракетні обстріли, а й рейди по найближчих населених пунктах до Сектору Гази. Бойовики вже назвали цю операцію "Повінь".

Ціллю наземних атак групами бойовиків, які прорвались через блокпости стали містечка Сдерот, Нетівот та Офакім де, за інформацією ізраїльських ЗМІ захоплені заручники, також у мережі є фото та відео з розстріляними цивільними.

Читайте також: Оборонні проєкти України та Словаччини: "Українська бронетехніка" провела перемовини з Czechoslovak Group

Для інфільтрації ХАМАС використав мобільні групи на пікапах та мотоциклах, які швидко пересуваються по дорогах.

Окрім того, бойовики використали й параплани, як мінімум є декілька відео з їх прольотом під час атаки. Також бойовики висаджувались з води на північ від Сектора Гази.

Атака ХАМАС стала для ЦАХАЛ об'єктивною несподіванкою, й сили, які знаходили на кордоні з Сектором Гази, не впорались з поставленою задачею. Відомо про втрати на блокпостах, ХАМАС повідомляє про захоплених у полон військових, а також демонструє знищену бронетехніку, включно з танком Merkava.

Також бойовики захопили позиції ЦАХАЛ, включно з бронетехнікою, зокрема бронетранспортерами M113, мінімум ще одним танком Merkava, важким БТРом Namer та іншим озброєнням.

Паралельно з наземною атакою ХАМАС здійснює ракетний обстріл міст Ізраїлю, активно працює система "Залізний Купол". Але кількість запущених ракет, а мова йде за заявою бойовиків про 5000 (за даними ЦАХАЛ - 2200), дозволяє, попри загальну ефективність ізраїльської системи протиракетної оборони, все ж таки уражати житлові будинки.

Наразі стримати наземну атаку намагаються сили швидкого реагування, оголошено збір резервістів. Уряд Ізраїлю зібрався на термінове засідання у результаті якого прийнято рішення про проведення операції проти ХАМАС, яка отримала назву "Залізні мечі".

Читайте також: На запчастини для ЗСУ заберуть сім російських МиГ-25, але звідки у нас можуть бути ці літаки