xcounter
#

На запчастини для ЗСУ заберуть сім російських МиГ-25, але звідки у нас можуть бути ці літаки

49843
МиГ-25, зображення архівне, джерело – MilitaryAviation
МиГ-25, зображення архівне, джерело – MilitaryAviation

Майно агресора працюватиме на обороноздатність України, але є деякі цікаві та непрояснені деталі

Мінекономіки 6 жовтня 2023 року опублікувало повідомлення про те, що Кабмін схвалив проект Указу Президента України про запуск рішення РНБО, за яким має бути вилучено понад 800 одиниць рухомого майна країни-агресора та її резидентів.

Уточнюється, що за цим документом пропонується вилучити 500 вантажних вагонів різних типів, 300 вантажних та легкових автомобілів, автомобільні цистерни, нафтоналивний танкер, неназвану кількість будівельної техніки, та неназвану кількість авіаційних двигунів, тип яких також не розкривається.

Окремим рядком був деталізований і такий цікавий момент – "буде вилучено 7 МіГ-25 ЗС РФ в неробочому стані, які підуть на запчастини до українських бойових літаків2, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

МиГ-25, зображення архівне, джерело – MilitaryAviation

Мінекономіки деталізує, що усе вищеперераховане рухоме майно ворога буде працювати на нашу обороноздатність. Перш ніж запускати в дію таке рішення, наші урядовці провели роботу по верифікації активів РФ та юридичному обгрунтуванню їх вилучення, аби країна-агресор не могла в міжнародних судах оскаржити це рішення.

Водночас, звідки у нас літаки МиГ-25, які колись належали збройним силам РФ, і які саме комплектуючі з них можна зняти й поставити на літаки Повітряних Сил України – це питання поки що відкрите.

МиГ-25, зображення архівне, джерело – MilitaryAviation

Можна лише побудувати припущення, що тут мова саме про ті сім МиГ-25, які за даними деяких ЗМІ, станом на 1990-ті пройшли ремонт на потужностях одного із оборонних підприємств України, але ці літаки там так і "застрягли", оскільки Міноборони РФ як замовник просто не оплатило роботи, і так ці "борти" стояли на території цього підприємства ще станом на 2019 рік.

Окремо підкреслимо, що це лише припущення, яке взагалі може не відповідати реальному порядку речей. Але тут все рівно виникає питання, під яке саме типи бойових літаків можуть бути взяти комплектуючі з МиГ-25. Оскільки від літаків такого типу як Україна, так і РФ відмовились та зняли з озброєння ще наприкінці 1990-х років.

МиГ-25, зображення архівне, джерело – MilitaryAviation