Бразильська суднобудівна компанія Itaguaí Construçoes Navais (ICN) спустила на воду дизель-електричний підводний човен Humaita. Подія відбулась за участі президента Бразилії Жаіра Болсонару
Про це пише портал naval news.
Читайте також: Італія озброїться новими субмаринами U212 NFS: якою буде ціна контракту
Humaita - це друга субмарина, що збудована за проектом Riachuelo – бразильською «локалізацією» проекту Scorpene французьської розробки.
Перша субмарина за цим проектом, Riachuelo, була спущена на воду в грудні 2018 року, її ходові випробування ще тривають. Субмарина Humaita має увійти до складу бразильських ВМС орієнтовно в 2022 році.
За проектом Riachuelo флот Бразилії має отримати ще дві субмарини.
Човен Tonelero мають спустити на воду в грудні 2021 року та ввести в стрій флоту у другій половині 2023 року.
Човен Angostura – мають спустити на воду в грудні 2022 року та ввести у стрій бразильських ВМС в другій половині 2024 року.
В рамках французько-бразильської співпраці в Бразилії мають збудувати не тільки чотири дизель-електричні субмарини, але й щонайменше один атомний підводний човен, за характеристиками схожий на французькі атомні субмарини типу Barracuda.
Дизель-електричні субмарини проекту Scorpene мали стати до строю французьких ВМС, але в підсумку цей проект став "експортним". Підводні човни за цим проектом будуються не тільки в Бразилії, але також і в Індії, але їх характеристики можуть варіюватись залежно від країни.
Човни, що будуються за проектом Riachuelo мають такі характеристики:
- Водотоннажність: надводна – 1600 тонн, підводна – 2000 тонн;
- Довжина: 72 метри;
- Екіпаж: 35 осіб;
- Максимальна глибина занурення: 350 метрів;
- Тривалість автономного плавання: 80 днів;
- Оперативна готовність: 240 діб на рік;
- Озброєння – шість торпедних апаратів калібру 533 мм, боєзапас – 18 торпед чи ракет, що можуть відстрілюватись через ТА.
Читайте також: Польща хоче купити у Швеції два вживаних підводних човни