xcounter
#

Франція так "перемудрила" з модернізацією гелікоптера Tiger, що замість нової ПТКР будуть дрони

24448
Французький ударний вертоліт Tiger, ілюстративне фото з відкритих джерел
Французький ударний вертоліт Tiger, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але цікавий нюанс полягає в тому, що французи з такою модернізацією своєрідно посилаються на досвід України

Під час укладення Закону про оборонне програмування на 2024-2030 роки Міноборони Франції вирішило відмовитись від наміру модернізувати свої ударні вертольоти Tiger до стандарту Mk3, яка передбачала інтеграцію перспективної протитанкової ракети Akeron LP від MBDA.

Натомість було вирішено зосередитись на програмі модернізації вертольотів Tiger до стандарту Mk2, який передбачатиме зокрема інтеграцію безпілотників до складу бортового озброєння цих машин. Про таке йдеться в публікації французького порталу Opex360.

Читайте також: На фронті "засвітилась" рідкісна зенітка Zastava від Словенії, яка б'є краще за ЗУ-23-2
Варіант розміщення перспективних керованих ракет AKERON LP на зовнішніх вузлах підвіски ударного вертольота Tiger, фото – Defence24

Французи пишуть, що таке рішення по модернізації своїх вертольотів вони ухвалили з поправкою саме на досвід воюючої України. І на перший погляд це виглядає парадоксальним: дальність пуску Akeron LP має складати до 15 кілометрів, і досвід нашої країни уже показав, наскільки небезпечними можуть бути ударні гелікоптери, оснащені такими ракетами.

Але з іншої сторони, автори Opex360 пишуть, що програма модернізації Tiger до стандарту Mk2 має завершитись до 2030 року, і схоже, що саме це все і пояснює.

Ймовірно, французькі урядовці та спеціалісти могли оцінити, що в такий строк з інтеграцією ракети Akeron LP можуть просто не впоратись. Тому вирішили обрати можливо менш масштабний, але практичніший формат модернізації, який має дати посилення бойових спроможностей Tiger Mk2.

Французи не уточнюють, що за безпілотники мають бути інтегровані на цей вертоліт, але натомість стверджують, що ці бортові БПЛА захищатимуть Tiger від протиповітряної оборони ворога.

Із також важливих деталей - Tiger Mk2 зможе використовувати 68-мм ракети ACULEUS, французький аналог американських Hydra з лазерним наведенням, та американські AGM-114R2.

The Military Balance 2023 вказує, що армійська авіація Франції має в своєму розпорядженні 67 ударних вертольотів Tiger.

Французький ударний вертоліт Tiger, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Франція почала постачати у війська САУ на заміну тих, що зараз б’ють рашистів в руках ЗСУ