xcounter

Фінляндія має обрати JAS 39E/F​ Gripen для захисту від Росії - міноборони Швеції

4758
Шведський винищувач Gripen​ в аеропорту Рованіемі під час спільних навчань ПС Фінляндії та Швеції над Полярним колом 25 березня 2019 року
Шведський винищувач Gripen​ в аеропорту Рованіемі під час спільних навчань ПС Фінляндії та Швеції над Полярним колом 25 березня 2019 року

Виробники бойових літаків користуються всіма можливими методами – а особливо допомогою уряду своєї країни – щоб розрекламувати свої літаки за кордоном

Високопосадовці оборонного відомства Швеції підтримали заявку Saab на участь у конкурсі винищувачів HX для Фінляндії. Як стверджують шведські чиновники, саме винищувач JAS 39E/F Gripen забезпечить "безпрецендентне співробітництво між двома країнами, щоб запобігти гіпотетичній атаці Росії".

Наразі Фінляндія очікує остаточні пропозиції від виробників щодо винищувачів у рамках програми HX, на яку країна виділила близько 12 мільярдів доларів.

Читайте також: "Репортаж" з кабіни F-15EX: пілот винищувача про "2 Мах за 15 хвилин" та враження від першого польоту

Серед претендентів, які мають надіслати свої пропозиції до квітня цього року – Airbus з Eurofighter; Dassault з Rafale; Boeing з Super Hornet; Lockheed Martin з F-35 і Saab з Gripen E/F.

Saab Gripen
Gripen для Бразилії

Міністр оборони Швеції Петер Хултквіст зазначив, що Фінляндія обирає літаки в той час, коли ситуація біля Балтійського моря погіршується через російських військових. Він назвав співробітництво у сфері оборони між скандинавськими країнами передумовою для протидії агресії Москви.


Spaitech


Бригадний генерал Андерс Перссон, заступник командувача ПС Швеції, зазначив, що Швеція та Фінляндія можуть стати потенційними точками вторгнення російських військ.

F-35 винищувач
F-35 – один з конкурентів шведського літака у "боротьбі за Фінляндію"

У такому випадку фінський повітряний флот міг би відступити на захід на бази у Швеції, що було б легше здійснити, якби обидві країни мали б Gripen. "Ми будемо як одна авіація з двома командирами", – підсумовує Перссон.

Saab Gripen
Швеція свого часу замовила 60 винищувачів JAS 39E

Водночас генеральний директор Saab Мікаель Йоханссон серед переваг шведського винищувача називає перспективи розширення промислового співробітництва з фінськими компаніями, бо замовник передусім отримає можливість брати участь у розробці нових функцій Gripen: "Архітектура цього винищувача дозволяє дуже швидко його модернізувати".

Йоханссон також планує просувати на фінський ринок і літаки ДРЛВ GlobalEye, які Saab пропонують Фінляндії для програми військової модернізації країни.

Читайте також: Росія боїться сценарію із застосуванням Bayraktar TB2 на Донбасі - посол РФ у Туреччині