xcounter
#

Чому треба звернути увагу на нові знімки заводу РФ по виробництву Shahed-136

6005
Shahed-136 під час атаки на Київ у жовтні 2022 року, фото з відкритих джерел
Shahed-136 під час атаки на Київ у жовтні 2022 року, фото з відкритих джерел

Схоже, прогрес РФ у цьому проекті значно вищий, аніж вважалось раніше

В наших ЗМІ циркулюють супутникові знімки від Інституту науки та міжнародної безпеки (ISIS), які зображають прогрес рашистів у зведенні заводу в так званій "економічній зоні Алабуга" для виробництва іранських дронів-камікадзе Shahed-136 або ж "Герань-2".

Ці знімки відображають стан об’єкта на вересень 2023 року. І якщо опиратись на текст доповіді від ISIS, то маємо чіткий маркер не тільки щодо того, наскільки росіяни успішні в плані побудови потужностей заводу, але й також – щодо темпів власного виробництва "Шахедів" для ударів по енергоінфраструктурі України.

Читайте також: Скільки часу необхідно чекати на AH-64E Apache Guardian, якщо навіть є декілька мільярдів доларів на них

Для початку варто акцентувати, що дослідники ISIS розподіляють корпуси "Алабуги" під індексами 8.1 та 8.2.

Корпус 8.1 частково відведений під виробництво "Шахедів", але там планується виготовляти й дрони інших типів, корпус 8.2. – повністю під виробництво лише "Шахедів". Водночас, обидва корпуси досягли рівня повної технічної готовності, як це передбачала проектна документація по "Алабузі".

При цьому до того ж корпусу 8.2 є також прибудова розміром 20 на 55 метрів, яка може використовуватись для випробувань двигунів під БПЛА. І від цього ж корпусу веде хід до однієї із частин корпусу 8.1. що свідчить про уже побудований замкнутий цикл виробництва "Шахедів" на цьому підприємстві.

Цікаво, що на цьому підприємстві вже також зведено повний периметр фізичної охорони. І також – стоянка на 300 автомобілів, що заодно свідчить про специфіку персоналу, який працює на "Алабузі".

Ну а в свою чергу, як доповнюють експерти ISIS, поточний стан готовності корпусів заводу чітко свідчить про те, що рашисти уже вийшли на той етап, коли вони можуть уже самостійно виготовляти окремі важливі вузли до "Шахедів", та виготовляти на місяць до 200 дронів-камікадзе цього типу.

Читайте також: Армія РФ утилізувала під Авдіївкою навіть БМП-1У, вкрадені в Грузії у 2008 році, і це дещо пояснює