xcounter
#

Чим саме Leonardo може посилити турецькі безпілотники від Baykar

2552
Розвідувальний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2, фото ілюстративне
Розвідувальний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2, фото ілюстративне

Італійська компанія Leonardo та турецька Baykar обговорюють співпрацю у напрямку безпілотних літальних апаратів

Генеральний директор італійської компанії. Leonardo Роберто Чінголані раніше цього тижня був з візитом у Туреччині, а саме на заводі компанії Baykar, де серед усього оглянув виробничі потужності зі створення безпілотних літальних апаратів, передусім вже легендарних Bayraktar TB2 - станом на сьогодні відомо, що італійська Leonardo та турецька Baykar обговорюють питання створення спільного підприємства, у рамках якого проходитиме інтеграція виробів італійської компанії на турецькі дрони.

"Була велика зацікавленість до пошуку синергетичних ефектів", - цитує видання Defense News анонімне джерело з Leonardo. За словами представника італійської компанії випливає, що йдеться про технології, які б зрештою могли забезпечити "комерційну синергію" для двох компаній "як це було у випадку співробітництва Leonardo з Rheinmetall" - нагадаємо, раніше цього тижня створення союзу Rheinmetall та Leonardo отримало зелене світло від Німеччини.

Читайте також: Лазер, APKWS, гармата, кулемет та РЕБ: ультимативний антидроновий комбайн від Leonardo (відео)

З огляду на те, що поки йдеться про попередні перемовини, деталей майбутнього співробітництва поки що невідомі. Але у виданні наголошують на тому факті, що Leonardo також має досвід у виробництві безпілотників, зокрема йдеться про тактичний середньовисотний дрон типу Falco, перший політ якого відбувся ще у далекому 2003 році.

Дрон у версії Falco EVO має масу у 650 кг, висоту у 2,5 м, довжину у 6,2 м та розмах крил у 12,5 м. Тривалість перебування у повітрі - понад 20 годин, стеля - 6000 м, може переносити 100 кг корисного навантаження. Минулого року повідомлялося, що у версії Falco Xplorer цей дрон отримав озброєння у вигляді ракет Brimstone.

радіолокаційна станція Gabbiano
Фото ілюстративне, джерело - Leonardo

Також Leonardo має досвід у бортовій електроніці, і також датчиках, і саме це є основним предметом перемовин італійців та турків. Це перш за все радар Gabbiano, який було створено "для задоволення потреб патрулювання та спостереження за будь-яких погодних умов як на суші, так і у морі". Цей радар зокрема має бути встановлений на безпілотник Eurodrone, який Італія створює спільно з Іспанією, Францією та Німеччиною.

Раніше Defense Express розповідав, що турецька Baykar отримала "зелене світло" на купівлю давнього італійського виробника літаків - йдеться про компанію Piaggio Aerospace.

Читайте також: Baykar знову показав, як крилату ракету Kemankes 2 можливо запускати прямо з пікапа