Генеральний директор італійської компанії. Leonardo Роберто Чінголані раніше цього тижня був з візитом у Туреччині, а саме на заводі компанії Baykar, де серед усього оглянув виробничі потужності зі створення безпілотних літальних апаратів, передусім вже легендарних Bayraktar TB2 - станом на сьогодні відомо, що італійська Leonardo та турецька Baykar обговорюють питання створення спільного підприємства, у рамках якого проходитиме інтеграція виробів італійської компанії на турецькі дрони.
"Була велика зацікавленість до пошуку синергетичних ефектів", - цитує видання Defense News анонімне джерело з Leonardo. За словами представника італійської компанії випливає, що йдеться про технології, які б зрештою могли забезпечити "комерційну синергію" для двох компаній "як це було у випадку співробітництва Leonardo з Rheinmetall" - нагадаємо, раніше цього тижня створення союзу Rheinmetall та Leonardo отримало зелене світло від Німеччини.
Читайте також: Лазер, APKWS, гармата, кулемет та РЕБ: ультимативний антидроновий комбайн від Leonardo (відео)
З огляду на те, що поки йдеться про попередні перемовини, деталей майбутнього співробітництва поки що невідомі. Але у виданні наголошують на тому факті, що Leonardo також має досвід у виробництві безпілотників, зокрема йдеться про тактичний середньовисотний дрон типу Falco, перший політ якого відбувся ще у далекому 2003 році.
Дрон у версії Falco EVO має масу у 650 кг, висоту у 2,5 м, довжину у 6,2 м та розмах крил у 12,5 м. Тривалість перебування у повітрі - понад 20 годин, стеля - 6000 м, може переносити 100 кг корисного навантаження. Минулого року повідомлялося, що у версії Falco Xplorer цей дрон отримав озброєння у вигляді ракет Brimstone.
Також Leonardo має досвід у бортовій електроніці, і також датчиках, і саме це є основним предметом перемовин італійців та турків. Це перш за все радар Gabbiano, який було створено "для задоволення потреб патрулювання та спостереження за будь-яких погодних умов як на суші, так і у морі". Цей радар зокрема має бути встановлений на безпілотник Eurodrone, який Італія створює спільно з Іспанією, Францією та Німеччиною.
Раніше Defense Express розповідав, що турецька Baykar отримала "зелене світло" на купівлю давнього італійського виробника літаків - йдеться про компанію Piaggio Aerospace.
Читайте також: Baykar знову показав, як крилату ракету Kemankes 2 можливо запускати прямо з пікапа