xcounter
#

Буксир "Яни Капу" повернувся до Одеси після часткового ремонту (фото)

185
Рейдовий буксир "Яни Капу" ВМСУ
Рейдовий буксир "Яни Капу" ВМСУ

Український рейдовий буксир "Яни Капу" повернувся до Одеси після тривалого ремонту

Відзначається, що після відновлення на території військово-морської бази в Очакові буксир зміг перебазувався до Одеси своїм ходом. Тепер на нього чекає продовження ремонтних робіт вже на військово-морській базі "Південь".

"За час перебування на ремонті в Очакові було зроблено чимало", – розповів тимчасовий виконувач обов’язків командира "Яни Капу" мічман Юрій Будзило.

Читайте також: Мінна загроза на морі
Рейдовий буксир

"Відновили ті місця, які пошкодили росіяни під час спроби нас зупинити. Аби буксир знову вийшов у море і міг виконувати поставлені завдання, поновили обладнання, яке розікрали росіяни", - додав він.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь.

Рейдовий буксир

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній зазнав пошкодження. Проте українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидва боки через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокують навмисно.

Корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід із протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі разом з екіпажами – у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Троє з них були поранені і доставлені в лікарню Керчі.

Рейдовий буксир

18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря розпочався процес повернення українських катерів "Нікополь", "Бердянськ" і буксира "Яни Капу", які Росія захопила торік біля Керченської протоки. Кораблі повернули в розкраденому стані. 20 листопада вони прибули в Очаків і стали на ремонт тільки після проведення слідчих дій та балістичної експертизи.

Читайте також: Російський танкер намагався "сховатися" від "Гетьмана Сагайдачного", спустивши триколор