xcounter
#

Армія Австралії отримала одразу 20 "безпілотних" бронетранспортерів M113AS4

1419
Безпілотні БТР австралійської армії, фото з відкритих джерел
Безпілотні БТР австралійської армії, фото з відкритих джерел

Щоб створити такий "демонстратор технологій", австралійській філії BAE Systems знадобилось трохи більше двох років

Оборонна компанія BAE Systems Australia 22 листопада 2021 року сповістила, що передала збройним силам Австралії 20 "безпілотних" гусеничних бронетранспортерів M113AS4, в яких однак залишилась опція "ручного управління" від екіпажу бронемашини. Про це пише портал Army Recognition.

Тут мова не про передачу "безпілотних" бойових машин, що мають одразу же посилити австралійське військо. Скоріше – про передачу такого собі серійного "демонстратора технологій", який має показати замовнику реальність перспективи серійного виробництва "безпілотної" бронетехніки.

Читайте також: Екс-прем’єр Австралії пропонує купити у США чи Британії списані атомоходи для підготовки підводників
"Безпілотні" БТР M113AS4 для австралійської армії зберегли опцію ручного управління, фото з відкритих джерел

Зараз M113AS4 складає основу парку БТР австралійської армії, але для заміни цих бронемашин оборонне відомство "Зеленого континенту" вже веде програму Project LAND 400 Phase 3.

Вперше про експерименти BAE Systems Australia із безпілотними версіями бронетранспортерів M113AS4 стало відомо в листопаді 2019 року. Тоді відбулась демонстрація перших двох таких дослідних машин в полігонних умовах.

Перша демонстрація можливостей "безпілотних" БТР M113AS4 для австралійської армії, фото з відкритих джерел

Офіційне оголошення про роботи по "безпілотній" версії бронетранспортера M113AS4 австралійська філія BAE Systems оголосив у серпні 2020 року.

Відзначається, що "безпілотні" M113AS4, передані австралійській армії, мають одразу декілька опцій – "ручне" управління від екіпажу бронемашини, управління за допомогою стаціонарної станції, управління в режимі "веденого" дрона або ж повністю автономні дії без жодного втручання людини.

Один із епізодів випробувань "безпілотного" БТР M113AS4 для австралійської армії, фото з відкритих джерел
Читайте також: Австралія обирає БМП: Південна Корея має рішучі плани, але серед конкурентів – Rheinmetall з Lynx KF41