xcounter
#

600 танків та 500 артсистем для ЗСУ: оголошено астрономічну підтримку Україні

17540
600 танків та 500 артсистем для ЗСУ: оголошено астрономічну підтримку Україні

Україна отримає дійсно величезну підтримку від 50 країн, які будуть передавати важке озброєння

Президент США Джо Байден оголосив про те, що п'ятдесят країн світу взяли на себе загальні зобов'язання передати Україні у рази більше озброєння, ніж вже було передано.

"Понад 50 країн, які взяли на себе нові зобов’язання, і це глобальна зусилля у підтримці Україні: майже 140 000 протитанкових систем, понад 600 танків, майже 500 артилерійських систем, понад 600 000 артилерійських боєприпасів, а також просунутих реактивних систем залпового вогню, протикорабельних систем і систем ППО", - заявив він під час брифінгу у Мадриді під час саміту НАТО.

Читайте також: У Британії показали, як наші військові опановують гаубиці L118 та ракетну систему M270 (відео)

Водночас такий масштаб допомоги вже викликав певний скепсис щодо неправильного перекладу або обмовки Джо Байдена, чи те, що малось на увазі вся допомога, яка вже була надана та планується до передачі. Але, навіть враховуючи вже отримані Україною танки та артилерійські системи, мова, щонайменше йде про подвоєння їхньої кількості.

Також, вочевидь, мова не йде про застарілі радянські системи, як мінімум, що вже всі країни НАТО, які мали на озброєнні радянські танки, вже передали їх. Також було б дивно очікувати передачу артилерії радянських калібрів, коли всіма силами та засобами ЗСУ екстрено переходять на калібри НАТО.

Водночас, що не менш важливо, Джо Байден остаточно розвінчав будь-які питання щодо передачі Україні саме важкої бронетехніки, що довгий час деякі лідери країн Західної Європи намагались, як мінімум, не підіймати.

Нагадаємо, що під час цього ж брифінгу, президент США оголосив про передачу Україні передової системи протиповітряної оброни.

P.S. Нижче, приводимо викладену на сайті Білого Дому оригінальну частину промови президента США.

"More than 50 countries - pledging new commitments, and this is a global effort to support Ukraine: nearly 140,000 anti-tank systems, more than 600 tanks, nearly 500 artillery systems, more than 600,000 rounds of artillery ammunition, as well as advanced multiple launch rocket systems, anti-ship systems, and air defense systems".

Читайте також: ЗСУ відвоювали село Потьомкине на Херсонщині: контрнаступ ЗСУ продовжується