xcounter
#

Президент України оголосив перелік термінових завдань для нового керівництва ЗСУ

Президент України оголосив перелік термінових завдань для нового керівництва ЗСУ
3629

Нове керівництво ЗСУ вже названо "командою перезавантаження", йому окреслено цілий ряд завдань зі змін у війську

Президент України під час свого повідомлення про зміни керівництва Збройних Сил України й призначенням Олександра Сирського на цю посаду окреслив й перелік завдань для нового керівництва. При цьому мова йде не лише про нового Головнокомандувача, а й "команду перезавантаження", яка має бути представлена днями.

Першим пунктом визначено створення плану дій ЗСУ на 2024 рік, який має бути "реалістичним та детальним", а також "з урахуванням реальної ситуації на полі бою зараз і перспектив".

Читайте також: Греція хоче продати одразу 18 винищувачів Mirage 2000 Індії на запасні частини

Водночас слід зазначити, що поява такого плану наразі вкрай ускладнена. Бо можлива лише в умовах, коли буде відомо чіткий перелік ресурсів, зокрема зброї та людей. А наразі питання 60 млрд доларів допомоги від США на озброєння знаходиться ще досі у теренах політичних процесів у Вашингтоні, як й питання змін у мобілізаційних процесах потребує відповідних законодавчих змін вже з боку української влади.

Другим пунктом визначено те, що "кожна бойова бригада на першій лінії повинна отримати ефективну західну зброю". У цьому випадку мова йде не скільки щодо отримання нової, а, як зазначено, "справедливий перерозподіл такої зброї на користь саме першої лінії фронту".

БМП Marder
БМП Marder

Й цю задачу легкою також назвати складно, бо кількість переданого західного озброєння знаходиться об'єктивно нижчою за потребу у ЗСУ для формування бригад з типовим озброєнням.

Серед інших наявних проблем, які потребують розв'язання названа логістика, "надмірна та невиправдана чисельність у штабах", з окремим пунктом, що "кожен генерал має знати фронт".

Окреслено необхідність змінити підходи у ротаціях, які мають бути регулярними, а також потребу підвищити якість навчання - "тільки навчені солдати на першій лінії". Окрім того, у новоствореному роді сил ЗСУ - Силах безпілотних систем має бути призначений перший командувач.

Серед не спеціально виокремлених завдань також зазначено що ЗСУ потрібна значно більша "технологічність дій", а також "перезавантаження генералітету".

"Це означає, що потрібен інший підхід, зокрема, до ротацій. Інший підхід до управління фронтом. Інший підхід до мобілізації та рекрутингу", - підкреслив Володимир Зеленський.

Читайте також: Скільки цілей уразили роти ударних дронів з червня 2023 року
ТЕГИ Війна