xcounter
#

Новітні БПЛА V-BAT в Україні: Shield AI розсекретили дані про їхнє застосування у Силах Безпілотних Систем

V-BAT Фото ілюстративне - DoD
V-BAT Фото ілюстративне - DoD
3608

Днями на Defense Tech Innovations Forum 2025 компанія Shield AI розповіла про досвід застосування свого дрону V-BAT у Силах Безпілотних Систем ЗСУ, і анонсувала його постачання

Під час Defense Tech Innovations Forum 2025 компанія Shield AI - виробник розвідувального БПЛА V-BAT, розсекретила дані про його застосування у бойових умовах в Україні.

Також Shield AI оголосила про постачання чотирьох БПЛА V-BAT за запитом командувача Силами Безпілотних Систем Вадима Сухаревського. Постачання відбудеться одразу після проходження курсу навчання пілотами щодо їх застосування, який триватиме 5 тижнів.

Читайте також: Яку армію має Швейцарія, котра зараз готова послати тільки 200 військових до України

Раніше вже повідомлялося про їхнє таємне використання для розвідки та коригування далекобійних ударів у межах тестів, але тепер з'явилося більше інформації. Зокрема застосування розвідувального БПЛА V-BAT, вже налічує кілька успішних епізодів, при активній роботі систем ППО та РЕБ.

V-BAT
Інформаційні таблички про V-BAT в Україні, під час Defense Tech Innovations Forum 2025

Однією з них стала місія Сил Спеціальних Операцій ЗСУ 24 серпня 2024 року, коли V-BAT залетів на 60 км вглиб окупованої території України та віддалився від точки зльоту на 100 км. Тоді V-BAT вдалося виявити ЗРК "Бук", після чого було нанесено удар системою HIMARS.

За результатами удару, було знешкоджено дві одиниці особового складу ворога, а "Бук" зазнав критичних ушкоджень. Загалом під час місії БПЛА V-BAT провів у польоті більш ніж 6 годин.Окрім цього, за час польоту було зібрано надзвичайно важливі дані для розуміння тактики та стратегії окупанта.

V-BAT
V-BAT на Defense Tech Innovations Forum 2025

Іншим епізодом застосування V-BAT стала розвідувальна операція Військово-морських Сил України у Чорному морі поблизу Кінбурнської коси, 19 листопада 2024 року.

Тоді зліт відбувся з району Одеси, з метою контролю районів Чорного моря та прибережного простору на окупованих територіях. Під час операції було зібрано розвіддані про пересування військ та логістики окупантів, після чого V-BAT успішно повернувся на точку зльоту.

V-BAT в Україні
V-BAT в Україні (фото: Defense One)

Загалом V-BAT показав чудову стійкість не тільки до засобів РЕБ РФ, а й України. Це підтверджує місія 18 листопада 2024 року, коли Військово-морські Сили України виконували денні та нічні польоти на акваторією Чорного моря, з метою перевірки стійкості V-BAT до українських засобів РЕБ.

Під час польотів, рашисти підняли в повітря два винищувачі МіГ-31, озброєні гіперзвуковими ракетами Х-47М2 "Кинджал". Це змусило Україну активувати системи РЕБ та ППО. Але попри це, V-BAT успішно пройшов це випробування та показав чудову стійкість проти цих засобів.

V-BAT здатний перебувати в повітрі близько 10 годин. Його повна маса разом із паливом, становить 56 кг, з них 11 кг - це корисне навантаження. Дальність польоту не розголошується, але максимальна висота польоту в районі 6 км, що дозволяє вийти з зони ураження деяких ЗРК та ПЗРК.

Для розвідки як корисне навантаження, V-BAT може нести тепловізійні камери EO/MWIR, автоматичну систему для відстеження суден - AIS, та систему виявлення та класифікації об'єктів у великих зонах моніторингу - WAS.

Читайте також: Якщо RBS 70 Швеція уже раніше постачала для ЗСУ, то зенітки TRIDON Mk 2 на 12 км отримаємо вперше