Днями були повідомлені нові подробиці щодо великого британсько-українського проекту з побудови серії сучасних ракетних катерів для підвищення спроможностей ВМСУ.
Зокрема, було оприлюднено назву платформи, на якій планують створити проект катерів, британську компанію-виконавця та можливий склад озброєння.
Читайте також: Українські проекти озброєння катерів типу "Айленд": подробиці трьох варіантів можливої модернізації для ВМСУ
Так, за словами посла України у Великій Британії Вадима Пристайко, ракетні катери мають взяти за основу платформу P50U, а за сам проект буде відповідати місцева компанія Babcock.
"Ми починаємо працювати з компанією яка називається Babcock. Це британська компанія, яка обрана виробником катерів. Перші катери будуть зібрані тут (в Британії). Для цього є платформа (P50U), яка на вимогу наших Збройних сил буде дороблена. Над нею зараз працюють фахівці, як українські, так і британські",- повідомив Вадим Пристайко в коментарі виданню "Донбас Реалії".
Ряд деталей українським журналістам повідомив і аташе з питань оборони Посольства Великої Британії в Україні Тім Вудз.
"У нас, напевно, будуть на кораблі (ракетному катері) британські ракети "земля-земля". Ми спостерігаємо за "Нептуном", який Україна розробляє і який, після повного введення в дію, стане боєздатним ракетним комплексом, але розмір цих катерів не дозволяє розмістити "Нептун". Тому, нам довелося піти на розміщення меншого, але дуже потужного сучасного ракетного комплексу", - розповів він.
Водночас Тім Вудз, за словами журналістів, зауважив, що робота буде йти поступово й можливість встановлення згодом на майбутні катери українського комплексу не виключається.
"Зараз все це вивчає промисловість Великої Британії – я не впевнений, що було ухвалено якісь остаточні рішення", - відзначив він. Цю інформацію підтвердив і Вадим Пристайко.
"За великим рахунком, модифікація цих кораблів передбачалась тому, що ми одразу хочемо розміщати на них наше ракетне озброєння. Тобто у нас з'являється два варіанти", - розповів він, додавши, що наразі мова йде про можливість використовувати на нових українських кораблях (не тільки на британських катерах) нових ракет закордонного виробництва, доки не будуть готові вітчизняні аналоги.
При цьому стверджується, що перші катери, котрі побудують в Британії, будуть озброєні саме "британськими" ракетами.
Варто додати, що наразі не зовсім зрозуміло про які саме "британські" ПКР взагалі йде мова, оскільки Велика Британія не має власних серійних протикорабельних ракет морського базування.
Єдиним відомим проектом такого озброєння є Sea Eagle, яка була створена у середині 80-х років минулого сторіччя (дальність 110 км) й випускалася лише у "повітряному" варіанті, оскільки її "морська" версія програла тендер американським RGM-84 Harpoon.
Нагадаємо, за інформацією, яка була повідомлена після підписання Меморандуму у червні ц.р., перші два ракетні катери будуть побудовані на потужностях у Великій Британії, а інші шість – на підприємствах України, котрі визначить британська сторона.
Читайте також: Україна уже в серпні може отримати два тральники від Великої Британії