xcounter
#

Рашисти накреслили вентилятор для танків як захист проти дронів

46606
Рашисти встановлювали "мангали" на свої танки ще у 2021 році
Рашисти встановлювали "мангали" на свої танки ще у 2021 році

Масове використання ударних дронів на полі бою змушують вишукувати нові способи захисту техніки від цього озброєння

У мережі з’явилися креслення рашистів, з яких виходить, що одним із способів захисту своєї бронетехніки, а передусім танків, окупанти вбачають такий собі "вентилятор" — на патент противника звернув увагу дослідник бронетехніки Андрій Тарасенко (btvt.info).

вентилятор для танків
"Вентилятор" для танків, джерело — Андрій Тарасенко (btvt.info)

Ідея виглядає таким чином — встановити у задній частині башти танка на кронштейні такий собі вентилятор з електродвигуном, що буде живитися від бортової електромережі машини та матиме закріплені пружинами та хомутами сталеві троси, що мають під час роботи створювати таке собі "захисне коло" над танком і підривати ворожі дрони на безпечній від танка відстані.

Чи планують рашисти дійсно втілювати такий спосіб захисту на практиці поки що невідомо, у всякому випадку, машини ворога з таким "апгрейдом" поки що помічені не були, ну і загалом цілком ймовірно, що таке оновлення просто залишиться "в шухляді".

У контексті такої нової "вундерваффе" ворога варто згадати історію з тими ж "мангалами", які рашисти почали наварювати на свої танки ще у 2021 році нібито для захисту проти ПТРК Javelin і безпілотників Bayraktar TB2, що на той час виглядало досить дивно.

БТС-4
Приклад захисту бронетехніки від дронів, на фото — БТС-4 рашистів з імпровізованим захистом

Згодом за результатами експлуатації на полі бою танків з "мангалами" було виявлено низку проблем, наприклад, із закорочуванням антен радіостанцій і банальними труднощами для екіпажу вилізти із танка, експлуатацією кулемета тощо. Втім, з появою ударних безпілотників різних типів, а особливо FPV-дронів "мангалізовані" захисти для танків та іншої техніки знову стали актуальними, хоч і не забезпечують стовідсотковий захист від цього озброєння.

Цілком логічно, що озвучені вище проблеми будуть актуальні і для "вентиляторів", які мають бути розташовані достатньо високо для забезпечення нормальної експлуатації машини, але в такому випадку для операторів тих же FPV-дронів поцілити у ворожий танк буде цілком реально, хоч і складніше.