xcounter
#

Польща шукає нові боєприпаси для Т-72

2824
Фото: st. szer. Marcin Sawicki
Фото: st. szer. Marcin Sawicki

Нові снаряди є необхідною умовою для підтримання бойових можливостей Т-72 і PT-91, які становлять ядро польських бронетанкових і механізованих частин

Польські підрозділи Т-72 незабаром можуть отримати нові боєприпаси. Як повідомляє Defence24.com, Інспекторат з питань озброєння наразі шукає постачальника снарядів APFSDS-T для Т-72 і PT-91.

Т-72 Польша
Польські Т-72 незабаром можуть отримати нові боєприпаси. Фото: st. szer. Arkadiusz Czernicki/1bsp

Взяти участь у конкурсі висловили бажання п’ять компаній:

  • Elbit Systems Land Ltd. – може запропонувати 125-мм снаряди;
  • Mesko S.A. – нещодавно компанія поставила партію 120-мм снарядів для основних бойових танків Leopard 2A4 / 2A5; кілька років тому разом з ізраїльським партнером компанія розробила 125-мм снаряди для T-72 / PT-91 – тоді незначну кількість боєприпасів отримали польські військові. Наразі компанія постійно вдосконалює 125-мм боєприпаси;
  • Works 11 Sp. z o.o. – компанія має потенціал виготовляти 125-мм снаряди;
  • Polit-Elektronik Sp. z o.o. Sp. k.;
  • Metal-Export Sp. z o.o. (представляє, наприклад, болгарську організацію VMZ у Польщі).

Т-72 PT-91 Польша

Фото: 2bz.wp.mil.pl.

Нові боєприпаси є необхідною умовою для підтримання бойових можливостей Т-72 і PT-91, які становлять ядро польських бронетанкових і механізованих частин. Наразі польські військові мають у своєму розпорядженні близько 230 PT-91, а кількість Т-72 після їх повторного введення в експлуатацію становитиме понад 300.

Як вважає польське видання, найбільш оптимальним варіантом для країни є замовлення боєприпасів у вітчизняного підприємства: так гроші залишаться в польській економіці, а оборонний сектор отримає фундамент для подальшого розвитку боєприпасного виробництва в країні.

Читайте також: Бронетранспортери морської піхоти США озброять бойовими модулями з 30-мм гарматою