xcounter
#

Почалося: США хоче перенести виробництво мікрочіпів з Азії до себе

У Пентагоні побоюються критичної залежності від поставок
917
Почалося: США хоче перенести виробництво мікрочіпів з Азії до себе

Американські компанії та Пентагон почали переговори про розвиток власних потужностей, аби зменшити залежність від постачальників мікросхем Азії, які використовуються у широкому спектрі електроніки. Насьогодні головними постачальникамии чіпів до США є Тайвань, Південна Корея та Китай.

Intel Corporation, найбільша у світі американська компанія-виробник напівпровідніковіх елементів та пристроїв, оголосила минулого тижня, що веде переговори з Міністерством оборони США щодо розвитку вітчизняних технологічних джерел для отримання такої продукції. Власне, йдеться про перенесення виробництва мікросхем з Азії до США. Про це повідомило американське видання Defense News.

Видання наголошує, що пандемія коронавірусу посилила занепокоєння у Пентагоні щодо зриву глобальних ланцюжків поставок, і що американські чиновники особливо стурбовані зростаючою залежністю від Тайваню, на який претендує Китай.

Читайте також: США та Японія програють Китаю, якщо...
Американські чиновники стурбовані зростаючою залежністю від Тайваню

Генеральний директор Intel, як повідомляє Defense News, минулого місяця написав листа посадовим особам Пентагону, у якому наголошував, що посилення власного потенціалу США у виробництві високотехнологічих компонентів "важливіше, ніж будь-коли, з огляду на невизначеність, що створюється у поточному геополітичному середовищі". У листі йдеться, що в інтересах США та Intel вивчити, як і де компанія може побудувати завод.

Це збігається і з бажаннями Пентагону, який у вересні минулого року оприлюднив звіт з аналізом цих проблем. "Коли американські компанії переміщували виробництво за кордон, це знижувало ціну на компоненти та технології, що використовуються у системах озброєння. Однак така ситуація також може ускладнити [Пентагону] отримати те, що йому потрібно, якщо, наприклад, інші країни будуть перешкоджати доступу США до критичних поставок", - сказано у цьому звіті.

До переговорів щодо будівництва заводу у США також залучена компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. TSMC - це найбільша у світі монопрофільна компанія із виробництва напівпровідників, что розташована у Сіньжчу, Тайвань. Переважна більшість мікрочіпів та інших ключових елементів для виробництва, наприклад, персональних комп'ютерів нині виробляє саме TSMC.

"Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. відкрита для будівництва заводу за межами Тайваню і веде переговори з Департаментом торгівлі США. Ми активно оцінюємо всі відповідні місця, у тому числі і в США, але конкретного плану поки немає", - заявила прес-секретар TSMC. Окрім Intel, TSMC також веде перемовини про будівництво заводу у США з Apple Inc., одним із найбільших своїх клієнтів. Доречі, TSMC є єдиним постачальником чіпів для iPhone.

TSMC
TSMC є єдиним постачальником чіпів для iPhone

Чіпи виробництва TSMC у своїх пристрях використовують, зокрема, такі компанії, як ASUS, Broadcom, Cisco HiSense, Lenovo, MediaTek, Motorola, OnePlus, Qualcomm і TCL та інші.

Читайте також: Эпоха "звездных войн" уже началась