xcounter
#
Польська та українська компанії представили концепції зенітної керованої ракети з дальністю польоту 10-12 км

Польська та українська компанії представили концепції зенітної керованої ракети з дальністю польоту 10-12 км

870

Україна та Польща йдуть дуже близькими шляхами у створенні нових зенітних керованих ракет для комплексів протиповітряної оборони ближньої дії.

Польська компанія CRW Telesystem-Mesko наприкінці минулого року представила концепції розробки зенітної керованої ракети з дальністю польоту 10-12 км як ракету-еквівалент 9М33 комплексу "Оса-АК/АКМ". Заявлено, що маса ракети становитиме 37,1 кг. Ракета розміщується в контейнері. Довжина ракети – 1980 мм, довжина контейнера – 2300 мм. Для наведення ракети на ціль (безпілотники, літаки, гелікоптери) буде використовуватися комбінована система наведення. На першому етапі ракета рухається в напрямку цілі в лазерному промені. При наближенні до цілі на певну дистанцію ворожий літак чи гелікоптер захоплюється багатоспектральною інфрачервоною головкою самонаведення. Така головка самонаведення створена в CRW Telesystem-Mesko на основі боєголовки, розробленої для ракети ПЗРК Piorun. Цю нову ракету пропонується адаптувати до використання у польському мобільному зенітному комплексі ППО ближньої дії Poprad. Цей комплекс створений для використання ПЗРК типу Grom та Piorun.

Концепція ЗРК ближньої дії від CRW Telesystem-Mesko. На фото: ракета ПТРК «Пірат»

Візуальне представлення концепту нової ракети компанії CRW Telesystem-Mesko дає зрозуміти, що в основу нової ракети для ЗРК Poprad взято ПТРК "Пірат", який є спільним проєктом українського ДержККБ "Луч" та польської компанії CRW Telesystem-Mesko. В основі цієї роботи – український ПТРК "Корсар".

У свою чергу, ДержККБ "Луч" вже запропонувало українським військовим рішення, яке базується на власних технічних і технологічних напрацюваннях. Для розв’язання задач протиповітряної оборони у ближній зоні – на дальності до 7 км – розроблено нову бікаліберну ракету. Вона використовує комбіновану систему наведення. Перший етап – напівавтоматичне наведення на ціль у лазерному промені. Другий етап – після захоплення цілі інфрачервоною головкою самонаведення – автоматичний. ГСН розроблена казенним підприємством спеціального приладобудування «Арсенал», яке має величезний досвід розробки ГСН для різних типів ракет.

Для розв’язання задач протиповітряної оборони у ближній зоні – на дальності до 7 км – розроблено нову бікаліберну ракету.

По передній частині нова бікаліберна ракета має діаметр 72 мм, що відповідає діаметру ГСН і блоку управління з ключовими елементами від ПЗРК. Далі – вже 107 мм, як і у ПТРК "Корсар" (рішення по стартовому і маршовому двигунах, корпусу, ТПК, бойовій частині). "Корсар" стартує з транспортно-пускового контейнера і вражає наземні цілі на дальності до 2,5 км. Ракета "Корсара" має калібр 107 мм і керується напівавтоматичною лазерною системою наведення. Очікувані тактико-технічні дані ракети: дальність ураження цілей – 0,57 км, швидкість цілей – до 900 м/с, маса ракети – 18,1 кг, маса осколково-фугасної бойової частини – 3 кг. Така ракета може успішно застосовуватися з наземної пускової установки, яка може керуватися оператором дистанційно – наприклад, ПТРК "Стугна". Можна піти ще далі – адаптувати їх під установку на бронетранспортери 4х4 типу "Дозор". Тоді ми отримаємо мобільний комплекс ППО, який вкрай необхідний нашим десантникам чи сухопутним військам для прикриття батальйонних тактичних груп, які діють у відриві від основних сил і в бою можуть розраховувати лише на власні можливості.

Отже, тепер чекатимемо, хто перший доведе до робочого зразка цю ідею – поляки чи українці.

Defense Express #2, 2020