xcounter
#

Зенітна система Victor з Чехії для ЗСУ виявилась значно досконалішою ніж здавалось: з'явились детальні фото

16579
Зенітна система Victor з Чехії для ЗСУ виявилась значно досконалішою ніж здавалось: з'явились детальні фото

Чеська шахідобійка Victor, яка постачається до ЗСУ, виявилась не просто "зеніткою на пікапі"

Завдяки чеській волонтерській ініціативі "Подарунок Путіну" Україна вже посилилась зенітними установкам Victor, які, в першу чергу, призначені для знищення дронів-каміказде Shahed-131/136. Такі шахідобійки виявились доволі ефективним засобом і їх виробництво для ЗСУ почали фінансувати на державному рівні. Наприклад, так зробили у Нідерландах, які надали кошти для виробництва сотні таких систем.

Й, на перший погляд, це доволі проста "тачанка" або "технічка" у вигляді пікапа із зенітною кулеметною установкою ЗПУ-2. Але Victor виявився значно досконалішим. Зокрема на виставці IDET 23, яка пройшла у чеському місті Брно, виробник Excalibur Army продемонстрував свою розробку у всіх деталях.

Читайте також: Оголошені деталі створення Корпусу морської піхоти України: часу чекати на завершення війни - немає

Зокрема на цьому зразку встановлено вже досконалі сучасні прицільні прилади - цифровий денний та нічний приціл, зображення на який виводиться на монітор.

Victor Anti-drone system MR-2
Місце оператора системи Victor (фото: @praisethesteph)

Враховуючи те, що ворог активно запускає дрони-камікадзе саме у ночі наявність тепловізійного каналу є вкрай важливою умовою підвищення ефективності вогню та можливостей завчасного виявлення цілей.

Victor Anti-drone system MR-2
Victor базується на шасі Toyota Land Cruiser HZJ 79 (фото: @praisethesteph)

Водночас на всіх попередніх фото Victor такого прицільного модуля помічено не було, хоча наявність нічного прицілу оговорювалась. Можливо перші машини були без таких модулів, або їх знімали з метою маскування реальних можливостей системи, або на виставці продемонстровано машина, яка виготовляється за кошти Нідерландів.

Victor Anti-drone system MR-2

Загалом Victor в цілому є вкрай швидкою та прагматичною відповіддю на нову загрозу з боку дронів. Бо можливості ЗПУ-2, яка включає два 14,5-мм кулемета КПВ з боєзапасом у 300 патронів та дальністю ураження повітряних цілей на відстані до 2 км, в цілому достатні для боротьби із такою загрозою. Особливо, коли мова йде про доповнення цієї зенітної системи сучасними прицільними приладами.

Читайте також: У РФ хочуть офіційно дозволити набирати у військо обмежено придатних, а також маючих судимість