xcounter
#

Рашисти показали вкрай цікавий невідомий й високотехнологічний дрон, який бив по їх позиціях

57995
Рашисти показали вкрай цікавий невідомий й високотехнологічний дрон, який бив по їх позиціях

З високою долею вірогідності мова йде про Switchblade 600, який впав під час грози

Військові РФ показали вкрай цікавий дрон, який впав поблизу їх позицій у районі Новодонецька, Старомлинівської сільської громади Волноваського району у Донецькій області, який знаходиться впритул до лінії фронту.

На відео технологічно розвинутий БПЛА, який має довершену стабілізовану оптико-прицільну станцію з декількома камерами. Й з огляду на розмір об'єктива одна з них телевізійна. Також не виключено, що дрон має напівактивну лазерну систему наведення.

Читайте також: РФ атакувала дронами українські порти на Дунаї впритул до кордону з Румунією

Увагу заслуговує те, що він має розкладне крило та хвостове оперення, що прямо говорить про його запуск з пускової установки контейнерного типу.

Switchblade 600

Дрон оснащений електричним двигуном з трьома лопатями, який розміщений у хвості. Орієнтовна довжина дрона - 1-1,5 метра.

Switchblade 600

Точно ідентифікувати дрон наразі не вбачається можливим, але з огляду на деякі деталі, мова цілком може йти про Switchblade 600. І це тоді перший випадок фіксації його використання ЗСУ.

На його концептуальних макетах також помітно характерну форму корпусу із товстою передньою частиною, де розміщена вся електроніка та система наведення, яка переходить у тоншій хвіст. Розміщення приймача повітряного тиску також збігається, як й місце розташування нижнього вертикального кіля, який у дроні, що впав, виламаний ударом о землю.

Switchblade 600

До речі на концептуальному відео, яке було опубліковано розробником Switchblade 600 американською компанією AeroVironment у вересні 2022 року цей дрон якраз й мав гвинт з трьома лопатями. А на відео з макетом від 2020 року він мав дві лопаті.

Switchblade 600

Зрештою Switchblade 600 лише починають виробляти серійно й тому фінальна конструкція може відрізнятись від макетних та навіть дослідних зразків. Зокрема могла бути замінена й оптико-прицільна камера.

Й саме тому можливо зробити припущення, що на відео саме Switchblade 600, який вже активно використовується Збройними Силами України. Й хоча деякі російські джерела вже встигли повідомити про те, що цей неідентифікований дрон був збитий, на відео чути слова рашиста, що цей дрон був запущений під час грози й можливо в нього просто потрапила блискавка.

Нагадаємо, що Switchblade 600 може знаходитись у повітрі до 40 хвилин, дальність керованого польоту складає до 40 км, максимальна швидкість - 185 км/год. Бойова частина дрона від протитанкової ракети Javelin. У AeroVironment зазначали, що поточні виробничі можливості дозволяють виробляти до 2 тисяч таких дронів на рік із перспективою збільшення випуску до 6 тисяч на рік.

Читайте також: Чому для України ATACMS - це й засіб ППО: у Повітряних Силах зазначили, чому саме так