xcounter
#

Прототипи дронів-винищувачів YFQ-42A та YFQ-44A показані "в металі": як пішли у General Atomics та Anduril

1453
Прототипи дронів-винищувачів YFQ-42A та YFQ-44A показані "в металі": як пішли у General Atomics та Anduril

YFQ-42A та YFQ-44A - конкуренти у програмі створення "вірного відомого", безпілотного винищувача, і проєкт General Atomics вже переграє пропозицію Anduril завдяки лише одному технічному рішенню

Американська програма створення вірних відомих Collaborative Combat Aircraft (CCA) досягла важливої віхи й тепер обидва прототипи від General Atomics та Anduril виконанні у металі. І якщо Anduril показав свою пропозицію ще 1 травня, то General Atomics майже три тижні був у позиції наздоганяючого.

Але начальник штабу повітряних сил США опублікував перше фото реального YFQ-42A й повідомив, що він починає етап наземних випробувань.

Читайте також: Збивати наші БПЛА із Як-52Б2 під карабін "Сайга" рашистам буде проблемно, чому вони тоді зробили цей літак

Загалом реальний YFQ-42A, як говорять, "у металі" концептуально не відрізняється від раніше опублікованих General Atomics макетів цього дрона. Але певні зміни в обводах корпусу прослідковуються. При цьому навіть відносно макета, який був продемонстрований лише два місяці тому.

І загалом YFQ-42A продовжує наслідувати рішення, які були опрацьовані General Atomics у створенні експериментального XQ-67A, який здійснив свій перший політ у лютому 2024 року у межах перших "чернеток" проєкту Collaborative Combat Aircraft. Але YFQ-42A відрізняється аеродинамічними рішеннями, які вказують на збільшену швидкість, зокрема більшу стриловидність крила та меншу площу V-подібного хвостового оперення. Окрім того, був повністю перероблений повітрозабірник.

XQ-67A YFQ-42A
XQ-67A та YFQ-42A

І рішення General Atomics із YFQ-42A тепер можливо впевнено порівнювати з пропозицією Anduril із YFQ-44A, який має традиційніше аеродинамічне рішення та власну назву Fury. При цьому цей дрон був розроблений Blue Force Technologies, яка була придбана у 2023 році.

Зокрема YFQ-44A побудований за класичною схемою, з трапецевидним крилом та одним килем, а також нижнім розміщенням повітрозабірника, що в цілому дозволяє побачити певні відсилки до F-16. І, скоріш за все, у Anduril вирішили просто не ускладнювати те, у чому мають значно менше досвіду ніж General Atomics, яка займається дронами з 80-х років.

YFQ-44A Fury
YFQ-44A Fury

Щодо точних характеристик обох дронів, то поки дуже зарано про це говорити, бо поки жоден з них, як мінімум у межах програми Collaborative Combat Aircraft, свого першого польоту не здійснив. Але концептуально пропозиція від General Atomics вже дуже якісно відрізняється від рішення Anduril у тому, що YFQ-42A має внутрішні відсіки для озброєння, коли у YFQ-44A Fury може бути лише зовнішні пілони.

Також можливо побачити, що загалом дрон General Atomics має значно "чистіший" фюзеляж, зокрема курсові камери та сенсори, вочевидь сховані у носі. А у Fury камера накладена зверху, яка, як і додатковий верхній повітрозабірник, можуть негативно вплинути на ЕПР дрона.

YFQ-42A та YFQ-44A
YFQ-42A та YFQ-44A

При цьому цільові параметри вже озвучені: бойовий радіус має становити понад 700 миль (понад 1100 км), а малопомітність повинна бути на рівні F-35. Про це стало відомо під час розкриття перших характеристик F-47, який не буде багатофункціональним винищувачем.

Читайте також: У "Шахеди" почали встановлювати нові комбіновані 90-кг бойові частини: як виглядають та які параметри