Україну на Dubai Airshow 2021 представляють три компанії-учасника: Державне підприємство "Антонов", ПАТ "Мотор Січ", що є учасником ГС "Ліга оборонних підприємств України" та новостворена компанія з розробки технологій, що базуються на відновлюваній енергії, Hydrogen Dynamics Technology.
Державне підприємство "Антонов" займає окремий павільйон (Chalet 09) і представляє низку власних продуктів та послуг. Наразі відомо, що фахівці ДП "Антонов" провели низку презентацій сучасних транспортних літаків "Антонов".
Читайте також: Таїланд став першим іноземним покупцем американських навчально-бойових АТ-6
При цьому особливий акцент було зроблено на представленні можливостей транспортного літака Ан-178 для виконання задач як цивільних, так і військових експлуатантів авіаційної техніки з країн Близького Сходу та Азії.
Слід зазначити, що Ан-178 може сідати та злітати з будь-яких аеродромів та має вантажопідйомність до 18 тонн. Максимальна крейсерська швидкість – 825 км/год, максимальна висота польоту – понад 12 км, максимальна дальність – близько 5 тис. км. Літак оснащений двома турбореактивними двигунами Д-436-148ФМ, створеними ДП "Івченко-Прогрес" та ПАТ "Мотор Січ".
Також фахівцями ДП "Антонов" було проведено низку переговорів з компаніями-постачальниками комплектуючих, авіаційного обладнання та систем з різних країн світу, зокрема з Італії, Канади, Німеччини, Південної Кореї та Туреччини.
Крім того, представниками компанії проводиться робота з фінансовими та промисловими групами з метою залучення нових партнерів до участі в реалізації поточних та перспективних програм "Антонов".
ПАТ "Мотор Січ", яке має в регіоні своє постійне представництво (Motor Sich Middle East, FZE), акцентує увагу на представленні натурного зразка двигуна МС-500В-02С.
Турбогвинтовий двигун МС-500В-02С, призначений для навчально-тренувальних літаків початкової підготовки. Його маслосистема забезпечує змащування підшипників в умовах перевернутого польоту та близько нульових перевантажень при виконанні фігур найвищого пілотажу. Двигун сертифікований АР МАК на відповідність вимогам АП-33.
Несподіванкою стала участь від України створеної у 2021 році компанії Hydrogen Dynamics Technology. Відомо, що ця компанія представляє на авіасалоні електричну силову установку для легкомоторних літальних апаратів. До ноу-хау української компанії відносяться – повністю безпечне зберігання водню на борту літального апарату та водневий паливний елемент потужністю до 100 кВт. Про це раніше у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявляв директор Hydrogen Dynamics Technology Петро Паляниця.
Він також зазначив, що "в Україні вестиметься лише складання" – до розгортання повного циклу на території нашої країни. "У майбутньому ми плануємо дооснастити наше виробництво та виробляти все в Україні. На даний момент ми співпрацюємо з українською компанією-виробником літальних апаратів ANG Patriot і плануємо використовувати їх виробничі потужності для збирання паливних елементів", - заявив Паляниця.
В планах компанії – створення спільно з ANG Patriot першого електричного літака на території України. За словами Петра Паляниці, із цією компанією вже укладено відповідну угоду.
Також на Dubai Airshow – 2021 активно працює офіційна делегація України, очолювана заступником Міністра закордонних справ України Дмитром Сеніком. На чолі військової делегації -командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук. До складу делегації входять представники Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, ПС ЗС України, ДК "Укроборонпром", компаній-спецекспртерів.
Під час заходу проводиться низка зустрічей та переговорів, спрямованих на просування оборонної продукції українського виробництва на ринках Близького Сходу та Африки.
"Ми розглядаємо Dubai Airshow як один з дієвих інструментів для налагодження нових партнерських зв’язків. Адже це одна з найбільш потужних авіаційних виставок в світі, яка переконливо демонструє важливу роль авіації та космонавтики у зміцненні обороноздатності будь-якої держави", – зазначив заступник Генерального директора ДК "Укрспецекспорт" Юрій Шрамко, коментуючи участь в заході.
За словами Юрія Шрамка, ключовими на зустрічах з представниками Генерального штабу, Міністерства оборони ОАЄ та командування ВПС країни є теми, що стосуються ходу виконання діючих контрактів та планів співпраці на перспективу.
Також відомо, що командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук взяв участь в 10-тій Дубайській конференціії командувачів Повітряних Сил та провів ряд зустрічей зі своїми колегами з ряду іноземних країн.
Цікаво, що організатори Dubai Airshow – 2021 відзначили Україну серед країн, що збільшили свою присутність на заході. Про це, зокрема, під час прес-конференції до відкриття виставки в Дубаї заявив керуючий директор компанії Tarsus F&E - організатора міжнародної виставки Dubai Airshow 2021 Тім Хоуз (Tim Hawes).
"Ми також бачимо збільшення присутності з боку семи країн... це Україна, Росія, Німеччина, Італія, Білорусь, Ірландія та Великобританія", - зазначив він. Тім Хоуз також уточнив, що цього року ряд країн вперше представлять свої павільйони у рамках Dubai Airshow – це Бельгія, Бразилія, Ізраїль, Словаччина та Чехія.
Dubai Airshow проходить в ОАЕ з 1989 року в листопаді раз на два роки, за підтримки уряду та збройних сил цієї країни. Захід є наймасштабнішим у Близькосхідному регіоні і міжнародним авіакосмічним салоном у світі, що найбільш динамічно розвивається. Серед профілів виставки – цивільна та військова авіація, електронні системи контролю та управління рухом, космічні технології та супутниковий зв'язок, оборонні системи.
Dubai Airshow проходить під патронатом шейха Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума, віце-президента, прем'єр-міністра ОАЕ, правителя Дубая та міністра оборони ОАЕ, а також за підтримки Управління цивільної авіації Дубая, аеропортів Дубая, Міністерства оборони ОАЕ та Dubai Aviation Engineering Projects. Організатор заходу - Tarsus F&E Middle East.
В цьому році в Dubai Airshow 2021 беруть участь військові та цивільні делегації з 96 країн світу, а також більше 1200 учасників, з яких понад 370 – новачки. Також на заході представлено 80 стартапів.
Читайте також: Під прицілом російські танки – ізраїльська компанія UVision вперше представила в ОАЕ свої баражуючі боєприпаси