xcounter
#
Ліга оборонних підприємств: підсумки року зі знаком питання

Ліга оборонних підприємств: підсумки року зі знаком питання

Чим запам'ятався 2019 рік для учасників Ліги оборонних підприємств України
161

Минулий рік для Ліги був насичений потужними, суттєвими подіями і досягненнями, які надихали дивитися в майбутнє з оптимізмом. Але, попри всі успіхи, 2019 рік для приватного сектору вітчизняної "оборонки" завершився на досить тривожній ноті...

Для Ліги 2019 рік передусім був роком успішних проєктів, які було започатковано, реалізовано чи подовжено.

Звичайно, тут не можна не згадати участь колективу ТОВ "Радіонікс" у роботі над створенням першого вітчизняного протикорабельного ракетного комплексу "Нептун"; успішне завершення державних випробувань дітища ПрАТ "НВО "Практика" – бронеавтомобіля "Козак 2М1" і початок заводських тестів бронетранспортера "Отаман" 6х6.

Бронеавтомобіль
Багатофункціональний бронеавтомобіль "Козак-2М1" на випробуваннях у 169 навчальному центрі підготовки підрозділів ЗСУ, 2019 рік / Фото: Пресслужба Сухопутних військ Збройних сил України

Варто уваги і створення ПАТ "Холдингова компанія "Укрспецтехніка" нової мобільної контрбатарейної РЛС "Бісквіт-КБ"; розробка, створення та постачання приладів авіаційної розвідки SVG-3, які НВП "Спаринг-Віст Центр"через світову фірму Bruker Corporation було замовлено для потреб НАТО; створення Краматорськими машинобудівниками та підготовка до державних випробувань 120-мм міномета "Бучарда" і відновлення вогневих випробувань САУ "Богдана"; поповнення українського флоту черговими катерами типів "Гюрза" та "Кентавр", які зійшли зі стапелів "Кузні на Рибальському" тощо.

Головка самонаведення
Головка самонаведення "Нептуна", створена приватною компанією "Радіонікс" / Фото: Defense Express

Особливий оптимізм викликали проєкти, які отримали путівку в життя завдяки внутрішній кооперації підприємств-учасників Ліги, коли в межах Спілки компанії встановлювали партнерські стосунки не лише в плані єдиної позиції як члени громадської організації, а й як бізнес-партнери.

Таких прикладів також багато. З останнього, що на слуху – члени Ліги, приватні компанії "Радіонікс" і "Рамзай", разом з ДержККБ "Промінь" спільно працюють над глибокою модернізацією зенітно-ракетного комплексу "Печора", і ця робота, на думку фахівців, згодом буде покладена в основу створення першого вітчизняного ЗРК. Це, без сумніву, дуже амбітний проєкт, оскільки раніше ЗРК в Україні ніколи не створювалися.

Командно-штабна машина
Командно-штабна машина від ТОВ "Еверест Лімітед" і ПрАТ "НВО "Практика" / Фото: Defense Express

Інший приклад – робота над створенням сучасної командно-штабної машини, яка проводиться "Практикою"в кооперації з новим членом Спілки, ТОВ "Еверест Лімітед", а спільно з НВП "Спаринг-Віст Центр" – першої вітчизняної машини РХБ захисту.

Серед амбітних проєктів 2019 року, в роботі над якими взяли участь приватні компанії-члени Ліги – участь одеського підприємства "Телекарт-Прилад" у створенні системи управління новітнім українським ракетним комплексом та автоматизованої системи управління Збройними силами України, розробка та початок втілення в життя чернігівським підприємством ТОВ "Сівертекс" ініційованого проєкту Збройних сил зі створення якісно нового польового табору. У рамках цієї платформи також намічається кооперація з іншими учасниками об’єднання, зокрема намети від "Сівертексу" чудово поєднуються з кліматичним обладнанням від компанії "Термо Проджекс Україна". У цьому, до речі, змогли переконатися відвідувачі військово-патріотичної виставки "Армі-Я Фест", яку Ліга разом з Київською міською державною адміністрацією та Командуванням Сухопутних військ Збройних сил України провели восени у ВДНГ: розгорнутий намет від "Сівертекс" було обладнано виробами "ТПУ".

Повну версію матеріалу читайте в в #1-2 журналу Defense Express (січень-лютий)