xcounter
#

ЗСУ вже використовують французькі AASM проти рашистів, "приліт" був по Коксохіму

8456
Сімейство французьких керованих AASM, ілюстративне фото з відкритих джерел
Сімейство французьких керованих AASM, ілюстративне фото з відкритих джерел

Із якого типу літаків застосовують ці керовані авіабомби – наразі невідомо

У відкритому доступі з’явилось відео, яке підтверджує повідомлення про те, що Сили оборони України завдали удар по російським військам на Авдіївському коксохімічному заводі керованою авіабомбою типу AASM французького виробництва масою 250 кілограмів.

При цьому для коригування та фіксації результатів удару було задіяно БПЛА одного із підрозділів ЗСУ. І таким чином виходить, що це став перший публічно зафіксований випадок застосування французьких керованих авіабомб AASM Hammer проти рашистів.

Читайте також: Спочатку Таїланд хотів купити F-35, але тепер визначається між F-16 та Gripen

Тут варто нагадати, що перше повідомлення про намір Франції передати Україні керовані авіабомби сімейства AASM Hammer стало відомо лише в середині січня 2024 року.

Тоді ж і заявлявся темп, з яким Париж був готовий передавати нам таке озброєння – півсотні керованих авіабомб на місяць, або ж 600 одиниць на рік. Це насправді значний обсяг, якщо врахувати наявні дані по можливому запасу бомб AASM Hammer в розпорядженні збройних сил Франції.

По суті, AASM Hammer є аналогом американського JDAM, і це також звичайна авіабомба, на яку кріпиться комплект, котрий перетворює цю зброю на високоточну. Детальніше про характеристики AASM Hammer Defense Express розповідав у окремій публікації.

Міністр оборони Франції Франсуа Лекорню повідомляв, що для застосування AASM Hammer були адаптовані наші МіГ-29 та Су-24М. Однак при цьому не розкривається, який обсяг робіт було потрібно провести для адаптації наших літаків під французькі керовані авіабомби, і який саме тип літака був носієм бомби, якою було виконано удар по рашистам на Авдіївському коксохімі.

Раніше ми також писали про те, що ЗСУ ймовірно досі використовують рідкісні радянські Х-25 із Су-24М.

Читайте також: Як Армія США готувалась до застосування ядерної зброї під час "Холодної війни", і чи готова зараз