xcounter
#

ЗСУ на Сході використовують рідкісне "вантажне бронетаксі" на базі M113 з Австралії

5591
Австралійська логістична бронемашина M113AS4 ALV, ілюстративне фото з відкритих джерел
Австралійська логістична бронемашина M113AS4 ALV, ілюстративне фото з відкритих джерел

Про передачу таких бронемашин від Австралії офіційних повідомлень не було, що робить ситуацію ще більш цікавішою

У відкритому доступі з’явились фото, які вказують – для відсічі російським окупантам на Сході Україні механізовані підрозділи ЗСУ використовують рідкісні гусеничні бронетранспортери M113AS4 ALV саме у "вантажній" версії Ute, отримані як військова допомога від Австралії. Хоча ці бронемашини призначені саме для доставки вантажів на передову, чим власне й зумовлена незвична конструкція Ute, на фото ми можемо побачити їх застосування в якості "класичних" транспортерів для піхоти.

Читайте також: Хто в ЗСУ може отримати американські Stryker, і як ці БТР застосовуватимуть в боях проти рашистів

Окремо цікаво, що про передачу саме таких бронемашин для ЗСУ від Австралії офіційних повідомлень не було, і ці неофіційні фото власне й стали першоджерелом даних про те, що наші захисники використовують таке незвичне "вантажне бронетаксі".

Австралійська M113AS4 ALV в строю ЗСУ, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Гусеничні БТР M113AS4 ALV саме в "логістичній" версії до моменту передачі ЗСУ використовували лише сухопутні війська Австралії. За даними з відкритих джерел, австралійці мали лише 50 таких машин, переробка яких на "вантажне бронетаксі" відбулась в середині 2000-х років. Цікаво, що Military Balance 2022 в своїх зведених даних по Австралії наявність "логістичної" версії Ute окремо не виділяє, і говорить лише про наявність загалом 431 машини типу M113AS4, зокрема у транспортній модифікації.

У відкритому доступі є лише фрагментарні дані про австралійську логістичну бронемашину M113AS4 ALV. Зокрема мова про те, що австралійська Ute може брати на борт від 5 до 7 тонн вантажу, вміщених в стандартний 10-футовий контейнер. В таких контейнерах можуть підвозитись як і провіант для бійців, так і пальне чи боєприпаси на передову.

Австралійські M113AS4 ALV, зображення з відкритих джерел

Теоретично, австралійський M113AS4 ALV може взяти на буксир 105-мм гаубицю L119 або вмістити на вантажний відсік блок ракет до M142 HIMARS. І якщо це справді так, то тут не варто виключати, що такий функціонал бійці ЗСУ для відсічі російським окупантам використовують також.

Читайте також: ЗСУ посилюють інженерними та саперними танками: Фінляндія передала додаткові Leopard 2R, Німеччина першу партію Dachs