xcounter
#

З'явилось приголомшливе відео "незначного займання" на Афипскому НПЗ

25881
Афипський НПЗ до ураження
Афипський НПЗ до ураження

Офіційно у РФ говорять, що пожежа охопила площу розміром 10 на 10 метрів, але насправді ситуація зовсім інша

Масштаби руйнувань Афипського нафтопереробного заводу у Краснодарському краї РФ, який був атакований сьогодні, 31 травня, у ночі, можуть бути значно більшими за ті, які декларують у РФ.

Офіційно Краснодарського краю губернатор Веніамін Кондратьєв повідомив про те, що у результаті атаки одного дрона полум'я охопило лише 100 квадратних метрів й була пошкоджена "одна установка з перегонки мазуту". Тобто пожежа була на площі з приблизними розмірами 10х10 метрів.

Читайте також: Оголошені деталі створення Корпусу морської піхоти України: часу чекати на завершення війни - немає

Водночас у реальності картина виглядає зовсім інакше, про що свідчить відео, яке було зроблено місцевим жителем. Зазначимо, що раніше у мережі вже були опубліковані відео, але вони були зроблені з більшої відстані та не передавали справжнього масштабу.

Місце зйомки відео доволі легко геолокувати - машина рухається трасою E115 у безпосередній близькості до самого нафтопереробного заводу.

Водночас масштаб пожежі, а також те, що було уражено саме виробничі, а не складські потужності у вигляді резервуарів, прямо говорить про вкрай результативну атаку. Тим паче, якщо вірити місцевій владі, всього одного дрона-камікадзе.

Також треба нагадати, що за прикриття цього заводу з проектною потужністю у 6,25 млн тонн нафти на рік, в який у 2019 році було вкладено 1,7 млрд доларів на реконструкцію, мала займатись 90-а зенітна ракетна бригада, яка має на озброєнні "Бук-М3" та знаходиться просто поряд з самим підприємством.

Читайте також: Зенітна система Victor з Чехії для ЗСУ виявилась значно досконалішою ніж здавалось: з'явились детальні фото