xcounter
#

Захист НАТО від балістичних ракет: Франція та Італія удосконалять ЗРК SAMP/T

2439
Пуск ракети Aster 30 з ПУ ЗРК SAMP/T
Пуск ракети Aster 30 з ПУ ЗРК SAMP/T

Удосконалена система протиповітряної оборони SAMP/T​ надасть Франції, Італії та будь-якому іншому замовнику можливість гарантувати суверенітет у повітряному просторі, захистити як територію та населення, так і свої війська під час бойових дій

Франція та Італія оголосили про співробітництво у напрямку удосконалення системи протиповітряної оборони SAMP/T, розробленої у 2000-х роках.

Так, Європейська організація зі співробітництва у галузі озброєнь (OCCAR) підписала контракт на розробку ЗРК нового покоління для збройних сил Франції та Італії. Генеральним підрядником проєкту став французько-італійський консорціум Eurosam (розробник системи), до складу якого входять MBDA France, MBDA Italy і Thales.

Читайте також: Боротьба з БПЛА та модернізація Patriot - у пріоритеті: Німеччина відтермінувала появу сучасної системи ППО
ЗРК SAMP/T
Франція та Італія хочуть покращити свою систему ППО
Ця угода доповнює перший контракт, підписаний ще у 2016 році з метою удосконалення системи SAMP/T, що використовується французькими повітряними та військово-космічними силами та італійською армією.

Ракета Aster
Пуск ракети Aster

Зенітно-ракетний комплекс середньої дальності SAMP/T призначений для захисту від літаків та деяких балістичних ракет, свого часу був оперативно розгорнутий у рамках НАТО. До базового складу комплексу входять багатофункціональна РЛС управління вогнем, наземна пускова установка та ракети Aster 30 B1.

У рамках нової програми SAMP/T NG система має бути доопрацьована таким чином, щоб вона змогла краще протистояти "новим швидким та маневровим загрозам, що використовуються у поєднанні з кібератаками, пастками, численними завадами та різними сценаріями атак".

Система ППО SAMP/T
Радіолокаційний модуль системи ППО SAMP/T

Так, система отримає модернізовану пускову установку з новим електронним обладнанням, новий багатофункціональний радар з активною електронною скануючою решіткою, модуль управління та контролю, що базується на оновленій відкритій архітектурі ПО для управління та контролю, а також удосконалену ракету Aster 30 B1 NT з розширеними можливостями, яку Франція та Італія розроблюють з 2016 року.

Зазначається, що нові можливості цієї системи також покращать вклад SAMP/T в оборону НАТО від балістичних ракет.

Читайте також: Захист з білоруського напрямку: Повітряні Сили посилили ППО на Заході України