З початку повномасштабної війни РФ проти України буквально життєво важливим для наших захисників стало питання наявності достатньої кількості мінометів на полі бою, для стримування "живих штурмів" російських окупантів. Чого вартий приклад хоча би з загадковими радянськими 240-мм М-240, які опинились зокрема у Третій штурмовій.
Виключно поставки від західних партнерів все рівно б не перекрили хоча би частину потреб нашого війська в тому числі по мінометам, тому закономірно, що вирішення цієї проблеми "лягло на плечі" саме українського ОПК.
Читайте також: З’явилися перші кадри болгарського самохідного міномета "Тунджа" в Україні

Прикладом тут може бути зокрема вітчизняна оборонна компанія "Українська бронетехніка", яка виготовляє міномети для ЗСУ ще з 2019 року, а з початку повномасштабного вторгнення РФ поставила нашим військовим кілька тисяч мінометів, зокрема 120-мм МП-120, який неоднократно підтвердив свою надійність та характеристики.
Є цікава деталь у тому, що МП-120 – наразі єдиний міномет калібру 120 міліметрів українського виробництва, що пройшов повний цикл випробувань із проведенням понад 5 тисяч пострілів, та поставлений на озброєння ЗСУ.
При цьому прес-служба "Української бронетехніки" (входить до складу NAUDI) оприлюднила фото нової, масштабної партії мінометів МП-120, які виготовлені для Сил оборони України. Та водночас в компанії наголошують, що наші підрозділи на фронті постійно дають запити на поставки ще більшої кількості мінометів, що лише підкреслює, наскільки гостро потрібна зараз ця зброя для відбиття піхотних штурмів ворога.

Однак через бюрократичні та фінансові питання виробництво настільки гостро необхідних мінометів для нашого війська може зупинитись взагалі. Причина тут проста – хоча перехід на довготривалі контракти по виробництву зброї для ЗСУ відбувся, але фінансування на поточний рік не виділено, і це ставить весь український ОПК у насправді "підвішене" становище.
Від Defense Express окремо акцентуємо - інструмент довготривалих контрактів дозволяє планувати виробництво озброєння із значною перспективною наперед, і з відповідним горизонтом планувати нарощення виробничих потужностей та найм додаткового персоналу, щоб виконувати наявні замовлення.
Якщо питання із фінансуванням буде розблоковано, це не просто дасть можливості виготовити ще більше мінометів для фронту, це задасть додатковий імпульс для розвитку українського ОПК у поточних умовах. Якщо ж вирішення питання не буде оперативним, це гальмуватиме можливості по вітчизняному виробництву зброї для наших захисників.

Читайте також: Скільки минуло від першої демонстрації буксируваної "Богдана-Б" до її появи в строю ЗСУ, та чому вона взагалі стала потрібна