Завдяки далекобійному удару сьогодні, у ніч на 8 січня, вдалось уразити доволі специфічний військовий об'єкт без жодного перебільшення стратегічного значення. Мова йде про сховище державного резерву "Комбинат Критсалл" на якому зберігається паливо для авіабази стратегічної авіації РФ "Енгельс".
На кадрах з місця подій - доволі масштабна пожежа, яка охопила частину резервуарів. Місцева влада також підтверджує факт успішного ураження об'єкта українськими далекобійними дронами.
Читайте також: Проти кого Туреччина розробляє ракети із дальністю 2000 км та збільшує кількість одиниць на 800 км
Водночас коли мова йде про паливо для літаків, що базуються на авіабазі "Енгельс", то мова йде про стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160 22-ї важкої бомбардувальної авіадивізії. І якщо у Ту-95МС використовуються звичайні види авіаційного палива (Т-1, ТС, РТ), то для Ту-160 необхідно доволі специфічне підвищеної щільності паливо марки Т-8В.
До речі саме воно дає дуже специфічний насичений жовтий колір "вихлопу" чотирьох двигунів Ту-160 НК-32 для яких Т-8В й був створений.
Виробництво самого цього палива доволі специфічний процес, яке здійснюється далеко не на кожному нафтопереробному заводі. На жаль знайти відомості щодо його виробництва у РФ не вдалось, але за часи СРСР палива підвищеної щільності вироблялись лише на нафтохімічних комбінатах в Ангарі (зараз "Ангарская нефтехимическая компания") та Оркську (зараз "Орскнефтеоргсинтез").
Таким чином, якщо вдалось уразити резервуари на яких зберігалось паливо Т-8В для Ту-160, це може певною мірою "приземлити" ці машини й знизити активність їх використання ворогом. Хоча об'єктивно РФ майже не використовує Ту-160 для ударів по Україні. Зокрема востаннє ворог їх використовував під час атаки 17 листопада 2024 року і це було вперше за 550 днів.
Читайте також: Що варто знати про саму KF41 Lynx та можливості її виробництва, раз одну таку БМП дали для тестування ЗСУ