xcounter
#

У КНДР показали випробування оновленої "високоточної" 240-мм РСЗВ

2080
M-1991 під час випробувань
M-1991 під час випробувань

Пхеньян фактично показав, як перетворив звичайну 240-мм РСЗВ M-1991 у високоточну

У КНДР офіційно повідомили про успішне випробування оновленої 240-мм реактивної системи залпового вогню, яке пройшло 10 травня. Відповідно до повідомлення, неназвана система отримала нову автоматичну систему управління вогнем і такі РСЗВ до 2026 року замінять старіші моделі.

Зазначається, що під час випробувань загалом було запущено 8 ракет, які успішно уразили визначену ціль. До публікації також додані фото із результатом влучання. Й визначена мішень прямо говорить про те, що ця система розроблялась, як високоточна.

Читайте також: Обвал будинку у Бєлгороді після вибуху: приліт, якщо він був, то з північного сходу і це про армію РФ

З боку Defense Express зазначимо, що стрільби велись з РЗСВ M-1991, яка має 22 направляючих та оціночну дальність у 40-60 км. Але увагу слід приділити самій ракеті, яка дещо відрізняється від "високоточних" реактивних снарядів КНДР. Більше того, вона не схожа на те, що пропонує РФ чи КНР.

M-1991
M-1991 під час випробувань

Зокрема для перетворення реактивного некерованого снаряда на реактивний у РФ та Китаї використовується блок, який відповідає за навігацію та керування і встановлюється у головній частині снаряда. , значно більший та має іншу конструкцію. Таке рішення реалізувала й РФ на своїй серії умовно високоточних ракетах для РСЗВ "Торнадо-С", а Китай у високоточних ракет для NORINCO SR5.

NORINCO SR5
Варіанти високоточних ракет для NORINCO SR5

Також аналогічні рішення використані на інших умовно високоточних ракетах: на KN-9 у 300-мм калібрі та KN-25 у 600-мм.

KN-9 та KN-25
KN-9 та KN-25

Також слід зазначити, що форма самого 240-мм реактивного снаряда не відрізняється від звичайного. Таким чином під питанням залишається засіб досягнення високої точності 240-мм ракетою з КНДР, особливо враховуючи обґрунтований скепсис відносно реальних можливостей цієї країни-ізгоя.

M-1991 кндр
M-1991 зі стандартними боєприпасами
Читайте також: Доля президента США у ядерній війні буде залежати від вживаних Boeing 747 з Кореї