xcounter
#

США готують Україні JDAM-ER із ГСН, які зможуть бити по рашистським РЕБ

14796
Керована авіабомба JDAM-ER під крилом українського МіГ-29, весна 2024 року, фото з відкритих джерел
Керована авіабомба JDAM-ER під крилом українського МіГ-29, весна 2024 року, фото з відкритих джерел

Наскільки масовими можуть бути такі поставки

Пентагон 3 травня 2024 року оголосив, що уклав контракт з компанією Scientific Applications and Research Associates (SARA) на суму 23,5 мільйона доларів, який передбачає придбання сенсорів для пошуку засобів радіоелектронної боротьби Home-on GPS та інтеграцію голівок самонаведення збільшеної дальності на керовані авіабомби JDAM-ER. Такі засоби ураження зможуть бути не просто стійкими до роботи засобів РЕБ, але й націлюватись на ці станції також.

Умови контракту передбачають зокрема, що частина таких комплектів будуть передані також і Україні, але без деталізації по кількості та строкам поставки. Про це пише портал The Drive.

Читайте також: На доставку Patriot в Україну треба час до кінця червня, чи можна швидше
Комплект Home-on GPS, ілюстративне зображення із брошури SARA за 2018 рік

Як наголошують автори видання, про самі комплекти Home-on GPS (або ж HOJ) у відкритому доступі даних небагато. Вперше про створення та готовність постачати комплекти для протидії та ураження ворожих засобів РЕБ компанія SARA заявила у 2018 році,наводячи при цьому лише такі деталі – HOJ достатньо компактний, коштує в 10 раз дешевше, аніж його попередники, а його компонентна база дозволяє легко інтегруватись до системи наведення будь-якого наявного авіаційного високоточного озброєння.

Важливо, що така технологічна новація проходила "обкатку" хоча би в умовах випробувань. В грудні 2020 року ВПС США провели випробування в рамках програми по високоточним боєприпасам "Золота орда", в рамках якого американські військові відпрацювали скидання "рою" керованих авіабомб GBU-39/B, кожна з таких бомб була оснащена датчиком HOJ від SARA. Результати цих випробувань було визнано успішними.

JDAM-ER під крилом МіГ-29 (фото: @Osinttechnical)

Автори The Drive підкреслюють, що Пентагон дав контракт на комплекти протидії та ураження засобів РЕБ Home-on GPS за короткий час після того, як заступник міністра оборони США Білл ЛаПланте визнав, що GLSDB на полі бою в Україні виявились неефективними саме через протидію російських засобів радіоелектронної боротьби.

При цьому, що цікаво, автори цього порталу не виключають варіант, за якого комплекти HOJ для ЗСУ в перспективі можуть бути інтегровані і на протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM.

Раніше Defense Express писав про те, для чого Франція свої AASM Hammer окремо інтегрує на F-16 ЗСУ.

Читайте також: Індія поставила на озброєння Rampage: це аналог GMLRS для HIMARS, який "прикрутили" на МиГ-29